Zapowiedź: Sandecja – ŁKS Łódź

2018-09-30 08:14:00
W niedzielę o 18:00 na murawę obiektu przy Kilińskiego 47 wybiegną ekipy Sandecji i Łódzkiego KS-u. Dla ekipy Tomasza Kafarskiego będzie to okazja na dogonienie w tabeli liderującego Rakowa, zaś podopieczni Kazimierza Moskala będą chcieli utrzymać mały dystans do ekip z pierwszej trójki.

Dla obu zespołów będzie to ostatnie spotkanie piłkarskiego maratonu, bowiem oba zespoły w ciągu ostatnich 8-9 dni musiały rozegrać 3 mecze. Ekipa z Nowego Sącza rozpoczęła swoje zmagania w niedzielne południe niezwykle wyrównanym starciem przeciwko Podbeskidziu w Bielsku-Białej. Mimo, że przegrywała przez 25 minut drugiej połowy, zdołała pod jej koniec zdobyć gola dającego punkt, konkretniej Maciej Korzym, a nawet powalczyć o wygraną, ale zabrakło tylko skuteczności. Gdyby się to udało, to ekipa pod wodzą Tomasza Kafarskiego zajmowałaby teraz 2. miejsce ze stratą tylko dwóch "oczek" do Rakowa. Kurs w Fortunie, że Sandecja strzeli bramkę, wynosi 1.27.

 

W środę "Biało-czarni" walczyli o awans do 1/16 Finału Pucharu Polski w domowym meczu przeciwko Miedzi Legnica. W tym wypadku zespół z LOTTO Ekstraklasy nie dał Sandecji żadnych szans, bowiem trzykrotnie cieszył się ze zdobycia bramek, najpierw po rzucie wolnym Petteriego Forsella, później po potężnym strzale Wojciecha Łobodzińskiego, a po raz ostatni po samobójczym trafieniu Adriana Basty.

 

Zespół Kazimierza Moskala w zeszłą sobotę podejmował tyski GKS, a w pojedynku pomiędzy obydwoma zespołami padł bezbramkowy remis. Taki wynik powoduje, że jeszcze przed startem 12. kolejki Fortuna 1 Ligi łodzianie plasowali się na 5. pozycji ze stratą 7 punktów do Rakowa Częstochowa i 3 do Sandecji. W Pucharze Polski zaś ŁKS musiał uznać wyższość poznańskiego Lecha, ale do rozstrzygnięcia wyniku "Kolejorz" potrzebował jeszcze dodatkowych 30 minut dogrywki. Kiedy zanosiło się na serię rzutów karnych do siatki gospodarzy trafił João Amaral.

 

W przeszłości obydwa zespoły spotkały się w ligowych rozgrywkach sześciokrotnie. Trzy razy wygrywali "Biało-czarni", raz padł remis, a dwukrotnie ze zwycięstwa cieszyli się gracze z Łodzi. W bilansie bramkowym również przeważają sądeczanie, którzy strzelili 15 bramek i stracili 10. Kurs w Fortunie, że w Nowym Sączu gospodarze wygrają obie połowy, wynosi 8.

 

Jedynym wątkiem, który łączy obie ekipy są osoby obecnego duetu trenerów Łódzkiego Klubu Sportowego, mowa o Kazimierzu Moskalu i Macieju Musiale, którzy jeszcze kilka miesięcy temu pracowali w Sandecji, kiedy ta walczyła o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Liga możesz obstawiać na www.efortuna.pl

 

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

 

 

Autor: Sandecja, Fot. 400mm.pl