Zapowiedź: Sandecja – Bytovia Bytów

2018-09-15 00:50:00
Sobotniego wieczora na murawę obiektu przy ulicy Kilińskiego 47 wybiegną ekipy Sandecji i Bytovii Bytów. Sądeczanie będą chcieli powrócić na pozycję wicelidera, zaś "Czarne Wilki" postarają się o to, by dogonić lidera z Częstochowy.

Tydzień temu rozegrane zostały zaledwie trzy z ośmiu meczów 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dwa z nich dotyczyły bezpośrednich rywali jutrzejszego starcia. Sądeczanie pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań, 3:1. Gole dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego zdobyli Maciej Małkowski, Damian Chmiel i Miłosz Kałahur. Dzięki temu rezultatowi Sandecja utrzymała dotychczasową 3. pozycję z dwoma punktami straty do Rakowa Częstochowa. Kurs w Fortunie, że padnie gol w pierwszej połowie, wynosi 1.35.

 

Bytowianie zaś podejmowali na własnym obiekcie tyski GKS. Wygrali ze swoimi rywalami okazale, bo 4:1, po bramkach zdobytych przez Gracjana Jarocha, Filipa Burkhardta, Juliusza Letniowskiego i Arsenija Procyszyna. "Czarne Wilki" mają taki sam dorobek punktowy, co Sandecja, jednak są w tabeli wyżej dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

 

Dotychczas oba zespoły zmierzyły się ze sobą sześciokrotnie - aż pięć meczów wygrała ekipa z Pomorza, a "Bialo-czarni" cieszyli się ze zwycięstwa tylko raz, na początku 2017 roku. Bilans bramkowy również jest zdecydowanie na korzysć Bytovii, która zdobyła 12 goli i straciła zaledwie 4. Kurs w Fortunie, że Bytovia wygra do zera, wynosi 5.7.

Autor: Sandecja, Fot. 400mm.pl