Zapowiedź: Ruch Chorzów – Zagłębie

2018-05-26
Po blisko 11 latach przerwy „Niebiescy” znów będą gościć przy Cichej Zagłębie Sosnowiec.

Sosnowiczanie z tygodnia na tydzień zbliżają się do upragnionego celu, który jeszcze jakiś czas temu wydawał się być niemożliwy. Teraz Zagłębiacy koncentrują się tylko i wyłącznie na Chorzowie, gdzie w niedzielę mogą przypieczętować powrót do ekstraklasy.

 

Zagłębie notuje passę pięciu zwycięstw z rzędu. Jeśli w Chorzowie wygra po raz szósty, a Chojniczanka nie wygra w Legnicy, ekstraklasa w Sosnowcu stanie się faktem. Kurs w Fortunie, że Zagłębie wygra pierwszą połowę, wynosi 2.14.

 

Ruch od dłuższego czasu jest w opałach i nie może wykaraskać się z dołka ligowej batalii. Problem ekipy z Chorzowa jest na tyle olbrzymi, że ewentualne zwycięstwo Ruchu może nie zagwarantować dalszego bytu na drugim szczeblu rozgrywkowym. „Niebiecy” muszą liczyć też na potknięcia trzech drużyn: Stomilu Olsztyn, Górnika Łęczna oraz Olimpii Grudziądz.

 

Jesienią 2017 r., po blisko 10 latach przerwy, oba kluby znów rywalizowały o ligowe punkty. Na boisku w Sosnowcu górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:1. Później wynik został zweryfikowany na 3:0 dla Zagłębia. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą gola w pierwszej i drugiej połowie, wynosi 14.5.

 

Autor: Ruch Chorzów/Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec

Zobacz również1 liga na Facebooku