Zapowiedź: Ruch Chorzów – GKS Katowice

2018-05-12
Czas na derby! W sobotę 12 maja o godzinie 17:45, Ruch Chorzów zmierzy się z GKS Katowice w ramach 31. kolejki Nice 1 Ligi.

Ruch Chorzów jest w dramatycznej sytuacji. Nie wygrał meczu od 20. kolejki i przegrał cztery ostatnie. Na ten moment chorzowianie tracą 10 punktów do miejsca barażowego. To oznacza, że porażka z GieKSą ostatecznie przesądzi o ich spadku do 2 ligi. W ostatnim starciu Ruch na wyjeździe nie poradził sobie z Rakowem Częstochowa. Kurs w Fortunie, że Ruch wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.58.

 

GieKSa w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała zakończyła serię trzech meczów bez strzelonego gola. W drugiej połowie spotkania bramki Mateusza Mączyńskiego, Lukasa Klemenza i Adriana Błąda pozwoliły gospodarzom zdominować przeciwnika i wrócić na pozycję wicelidera tabeli Nice 1 ligi. Chojniczanka Chojnice legitymuje się takim samym dorobkiem punktowym co GKS (50 pkt.), więc rywalizacja pozostaje bardzo zacięta. - Wielki szacunek dla moich graczy za sposób,w jaki zareagowali na ostatnie niepowodzenia. Na boisko wyszło 11 żołnierzy - mówił trener Jacek Paszulewicz po ostatniej wygranej na Bukowej. 

 

Zespoły z Katowic i Chorzowa napisały dużą część historii piłki nożnej w regionie. W trakcie kilkudziesięciu lat rywalizacji, drużyny rozegrały ze sobą 53 starcia. Piętnaście z tych pojedynków zakończyło się zwycięstwem GKS-u, 24 razy ekipy dzieliły się punktami. Ostatni raz GieKSa wygrywała w derbach 8 kwietnia 2003 roku. Jedyną bramkę w tamtym meczu strzelił Jacek Kowalczyk. - Nie mam wątpliwości, że każdy z nas wyjdzie na boisku doskonale wiedząc, co ma robić. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania, nie tylko ze względu na punkty i układ tabeli - mówił pomocnik GKS-u - Paweł Mandrysz. 

 

W rundzie jesiennej GKS na własnym boisku przegrał z Ruchem 1:2. Był to pierwszy mecz pomiędzy drużynami po czternastoletniej przerwie. Kurs w Fortunie, że dziś goście wygrają w takim samym stosunku, wynosi 7.2.

 

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice

Zobacz również1 liga na Facebooku