Zapowiedź: Ruch Chorzów – Chojniczanka

2018-04-11
Sytuacja „Niebieskich” w tabeli Nice 1 Ligi nie należy do najłatwiejszych. Punktów trzeba szukać w każdym spotkaniu, także w rywalizacji z czołowymi zespołami ligi. Do Chorzowa przyjedzie w środę jedna z takich drużyn – Chojniczanka. Początek meczu o godz. 18:00.

Siedem punktów – tyle obecnie dzieli chorzowską drużynę od miejsca zapewniającego jej byt w I lidze. Rundę wiosenną zaczęła dobrze, od zwycięstwa z Drutex-Bytovią 2:0, co stanowiło optymistyczną prognozę na walkę o utrzymanie. Z czasem jednak pęd ustał, pojawiły się za to gorsze wyniki (przegrane 0:2 z Podbeskidziem i GKS-em Tychy) i raptem miesiąc po wznowieniu rozgrywek ligowych w klubie zadecydowano o zwolnieniu dotychczasowego trenera Juana Ramóna Rochy, który w klubie pracował od 10 września ub. roku. Nowy szkoleniowiec, 52-letni Dariusz Fornalak, który przez długi czas swojej piłkarskiej kariery (lata 83’ – 96’) reprezentował barwy Ruchu,  rozpoczął pracę od bezbramkowego remisu z Olimpią. Kurs w Fortunie, że dzisiejsze spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 2.14.

 

Ekipa z Chojnic zimowała na fotelu lidera Nice 1 Ligi, a obecnie zajmuje 3. miejsce ze stratą czterech punktów do prowadzącej Miedzi, ale i dwoma zaległymi spotkaniami do rozegrania. Może się również pochwalić serią ośmiu gier bez porażki. – Czeka nas trudny mecz, aczkolwiek życie pokazuje, że często takie spotkania, z drużyną z czołówki, są łatwiejsze, ale tu nie ma mądrych – mówił Dariusz Fornalak. „Niebiescy” pokazywali bowiem w tym sezonie kilkukrotnie, że potrafią grać z czołowymi zespołami. Tak było chociażby jesienią w starciach z Miedzią Legnica, Odrą Opole czy Rakowem Częstochowa.

 

Historia spotkań pomiędzy tymi zespołami dopiero się pisze. Po raz pierwszy o punkty MKS podejmował u siebie Ruch pod koniec zeszłego lata, kiedy to po szalonej końcówce tablica wyników zatrzymała się na rezultacie 4:3, na korzyść Żółto-Biało-Czerwonych. Kurs w Fortunie, że dziś padnie taki sam rezultat, wynosi 100.

 

Teraz w Chorzowie przyjdzie czas na rewanż. Czy MKS utrzyma znakomitą passę 8 meczów bez porażki? Czy Ruch pewniej zaatakuje zespoły, z którymi bije się o utrzymanie w Nice 1. Lidze? Odpowiedzi na te pytania poznamy po końcowym gwizdku sędziego.

Autor: Ruch Chorzów/Chojniczanka, Fot. Chojniczanka/Mateusz Tyborski

Zobacz również1 liga na Facebooku