Zapowiedź: Raków – Puszcza Niepołomice

2018-07-21 08:51:00
Raków Częstochowa zainauguruje rozgrywki meczem z Puszczą Niepołomice. Strat meczu o godzinie 20:00

Raków w tym sezonie upatrywany jest w roli zespołu, który z całą pewnością może liczyć się w walce o najwyższe lokaty w lidze. Letnie wzmocnienia pokazują, że drużyna Marka Papszuna, który w tym tygodniu przedłużył swój kontrakt z klubem z pewnością chce się liczyć w tegorocznym rozdaniu.

 

Spośród nowych twarzy w drużynie z Częstochowy warto wspomnieć o Michale Gliwie, który w ubiegłym sezonie w barwach Sandecji dobrze prezentował się w rozgrywkach Ekstraklasy. Sporym wzmocnieniem dla defensywy Rakowa będzie powrót do gry szefa tej formacji Tomasa Petraska. Nie zapominamy również o przejściu z Puszczy do Rakowa właśnie Macieja Domańskiego. Dotychczasowy reżyser gry Puszczy w poprzednim sezonie już pierwszej kolejce będzie miał okazję zmierzyć się z byłymi kolegami.

 

8 meczów ligowych meczów. 0 zwycięstw. Takim niechlubnym bilansem z Rakowem Częstochowa legitymuje się Puszcza Niepołomice. Tak słabej serii jak z drużyną z Częstochowy, Puszcza nie ma z żadnym ligowym rywalem. Raków rokrocznie zbija kapitał punktowy na meczach z Puszczą. Kurs w Fortunie, że goście strzelą bramki w obu połowach, wynosi 5.1.

 

Jedynie w rozgrywkach 2015/16 udało nam się dwukrotnie zremisować z Rakowem. Pozostałe spotkania kończyły się porażkami ekipy z Małopolski. W ostatnim meczu w Częstochowie padł wynik 3:1. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 1.38.

 

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice