Zapowiedź: Raków – Pogoń Siedlce

2018-06-03 08:49:00
Ostatnim rywalem Pogoni Siedlce w dobiegającej końca kampanii będzie Raków Częstochowa.

Raków to najlepszy z beniaminków, którzy minionego lata wkroczyli na pierwszoligowe salony. Podopieczni Marka Papszuna w wielu meczach zachwycali przede wszystkim ofensywnym usposobieniem. Przekonali się o tym siedlczanie w rundzie jesiennej. Raków wygrał 3:0 po bramkach Huberta Tomalskiego, Piotra Malinowskiego i Jakuba Łabojki. Kurs w Fortunie, że Raków strzeli gola jako pierwszy, wynosi 2.08.

 

Klub spod Jasnej Góry zajmuje ważne miejsce w najnowszej historii Pogoni. Na zakończenie sezonu 2014-15 siedlczanie musieli szukać utrzymania w barażach. W Siedlcach padł remis 1:1, natomiast w rewanżu było 2:2. Dwumecz był dramatyczny i niezwykle emocjonujący, ale zakończony pozytywnie dla Pogoni. Kurs w Fortunie, że Pogoń wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.61.

 

W grze o utrzymanie są trzy drużyny: Pogoń, Stomil Olsztyn oraz Górnik Łęczna. Istniejących wariantów jest wiele, jednak celem siedlczan musi być wygranie w Częstochowie. Tylko zwycięstwo zapewni utrzymanie bez konieczności nasłuchiwania wieści z innych boisk.

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce