Zapowiedź: Raków – GKS Jastrzębie

2018-07-27 23:37:00
W drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi rywalem Rakowa będzie GKS 1962 Jastrzębie. Zespół z Częstochowy jest liderem rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.

W 1. kolejce Raków podejmował na własnym stadionie Puszczę Niepołomice i po bramkach Kamila Kościelnego, wspomnianego wcześniej Daniela Bartla i Sebastiana Musiolika, pewnie wygrał 3:0, zostając pierwszym liderem Fortuna 1 Ligi. Kurs w Fortunie, że defensywa Rakowa nie straci bramki w starciu z beniaminkiem, wynosi 2.47.

 

Z kolei zawodnicy GKS-u nieudanie zainaugurowali rozgrywki, przygrywając z Wigrami Suwałki 1:2. Na osłodę została przepiękna bramka Damiana Tronta oraz ogólne pozytywne wrażenie po spotkaniu. - Za niezły czy piękny mecz w tej lidze nikt nie daje punktów. Dlatego nieraz brzydkie mecze w naszym wykonaniu, a dające nam punkty, na pewno będą nas bardziej satysfakcjonował – mówił po spotkaniu z Wigrami obrońca GKS-u, Kamil Szymura.

 

Po raz ostatni o ligowe punkty z Raków walczył z GKS Jastrzębie w sezonie 2006/2007, zakończonym dla GKS-u awansem do ówczesnej II ligi. Przy Harcerskiej GKS wygrał po przepięknej bramce Marcina Narwojsza, a w Częstochowie, w ostatnim meczu sezonu, pokonał Raków 2:0 po dwóch bramkach Roberta Żbikowskiego. Częściej oba zespoły mierzyły się w sparingach. Ostatni raz 30 czerwca w Kamieniu na początek przygotowań do bieżącego sezonu. Raków zwyciężył 1:0, a jedynego gola zdobył Dariusz Formella. Kurs w Fortunie, że w pierwszej połowie padnie gol, wynosi 1.36. 

Autor: GKS Jastrzębie, Fot. 400mm.pl