Zapowiedź: Raków Częstochowa – Ruch

2018-05-09 13:15:00
W czwartym meczu od końca w obecnym sezonie Nice 1 Ligi Raków Częstochowa zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. Początek spotkania o godzinie 18.

Po kiepskim początku rundy wiosennej "Czerwono-Niebiescy" wzięli się do roboty notując dobre wyniki. Na chwilę obecną częstochowianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli, ale do wicelidera - Stali Mielec tracą tylko cztery "oczka". Jednak jeśli beniaminek marzy o awansie, nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów.

 

Sytuacja w tabeli Ruchu jest bardzo ciężka, żeby nie napisać dramatyczna. Chorzowianie zamykają tabelę Nice 1 Ligi, a do miejsca barażowego tracą 9 punktów. Ostatnie mecze to seria trzech porażek "Niebieskich". W ostatniej kolejce z Puszczą Niepołomice 0:2. Jednak wcześniejsze dwa pojedynki to dotkliwe przegrane 0:6 z Pogonią Siedlce i 1:6 z Miedzią Legnica. w przypadku niekorzystnego rezultatu i zwycięstwa Górnika Łęczna

 

Ruch już dzisiaj może pożegnać się z zapleczem Ekstraklasy. Dlatego należy spodziewać się, że goście na murawie będą walczyć jak o życie. Kurs w Fortunie, że Ruch strzeli gola jako pierwszy, wynosi 3.15.

 

W rundzie jesiennej na Cichej 6 "Niebiescy" wygrali 1:0. Jedynego gola zapisał na swoim koncie Bojan Marković w 54. minucie spotkania. Częstochowianie mieli kilka dogodnych sytuacji do zmienienia rezultatu, jednak ostatecznie broniący wówczas Nikołaj Bankow nie skapitulował. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 1.15.

 

Autor: Raków Częstochowa, Fot. Raków Częstochowa