Zapowiedź: Raków Częstochowa – Olimpia

2018-05-19 09:57:00
W Częstochowie, walczący o awans Raków, zagra z broniącą się przed spadkiem Olimpią Grudziądz. Pierwszy gwizdek sędziego o 19:21.

Raków po słabym początku rundy, teraz pnie się w ligowej tabeli. Podopieczni Marka Papszuna zdobyli do tej pory 49 punktów. Do miejsca premiowanego awansem tracą przed 32. kolejką trzy punkty.

 

Beniaminek od czterech spotkań jest niepokonany w lidze. Ostatni raz piłkarze z Częstochowy schodzili z boiska pokonani 21 kwietnia, więc od porażki minął niemal miesiąc. Raków pod względem skuteczności jest drugim zespołem w lidze. Gracze Rakowa zdobyli 48 bramek. Lepszym wynikiem może pochwalić się tylko Stal Mielec z 49 bramkami. Kurs w Fortunie, że Raków strzeli bramkę w obu połowach, wynosi 2.6.

 

Obecne rozgrywki nie są udane dla Olimpii. Po 31. kolejkach nasi przeciwnicy zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Do tej pory zdobyli 29 punktów, a ich bilans to: 7 zwycięstw, 8 remisów i 16 porażek (bramki 23-35). Najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Michalik, który zanotował 4 trafienia.

 

Na wyjazdach ekipa z Grudziądza dwukrotnie zgarnęła komplet punktów, czterokrotnie zremisowała, a dziewięć razy schodziła z boiska pokonana. W ostatniej kolejce podopieczni Dariusza Kubickiego zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z Puszczą Niepołomice. 

 

Jesienią w Grudziądzu lepszy okazał się Raków, a mecz zakończył się wynikiem 1:2. Kurs w Fortunie, że dziś padną dokładnie trzy bramki, wynosi 3.75.

Autor: Raków Częstochowa, Fot. Olimpia Grudziądz