Zapowiedź: Puszcza Niepołomice – Stal Mielec

2018-07-29 09:07:00
2. kolejkę Fortuna 1 Ligi zakończy spotkanie Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec. Początek meczu o 19:23.

Sześć meczów, cztery remisy i po jednym zwycięstwie obu drużyn. W dotychczasowej rywalizacji Puszcza Niepołomice i Stal Mielec najczęściej dzielą się punktami.

 

Od sezonu 2014/2015 ligowe losy Puszczy Niepołomice i Stali Mielec zaczęły się przeplatać. Historia spotkań obu drużyn rozpoczęła się od zwycięstwa Puszczy 2:0. Jedyna porażka również miała miejsce w Mielcu kiedy to Stal wygrała 2:1. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą w niedzielę bramki, wynosi 1.77.

 

To oznacza, że wszystkie dotychczasowe mecze Puszczy Niepołomice ze Stalą Mielec rozgrywane w Niepołomicach kończyły się podziałem punktów. Kurs w Fortunie, że tym razem spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 1.84.

 

Po pierwszej kolejce Fortuna 1 Ligi nastroje w obu zespołach są zgoła odmienne.

 

Podopieczni Artura Skowronka udanie rozpoczęli wygrywając w Krakowie z Garbarnią 2:0 po bramkach Dobrotki i Banaszewskiego.  Dla Stali był to pierwszy z czterech wyjazdowych meczów na początku tego sezonu. Kolejne delegacje związane są bowiem z wymianą murawy na stadionie w Mielcu.

 

Zupełnie inne nastroje panują w Puszczy. Choć porażkę w Częstochowie można było w jakiś sposób wkalkulować to jednak nikt nie przewidywał aż takich rozmiarów przegranej inauguracji. Tomasz Tułacz miał spore pretensje do swojego zespołu i z pewnością podczas niedzielnego święta będzie chciał zobaczyć odmieniony zespół!

 

Mecz niezależnie od wyniku przejdzie do historii jako pierwsze spotkanie o punkty rozegrane w Niepołomicach w świetle jupiterów. Dodatkowo będzie to mecz podsumowujący 95 lat niepołomickiej drużyny! 

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice