Zapowiedź: Puszcza – Miedź Legnica

2018-06-02 20:34:00
Niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania, Miedź Legnica skończy tegoroczne rozgrywki na pierwszym miejscu w lidze i razem z Zagłębiem Sosnowiec w przyszłym roku uzupełni stawkę drużyn rywalizujących w Lotto Ekstraklasie.

Puszcza jesienią niespodziewanie włączyła się do walki o czołowe miejsca w tabeli, ale w rundzie wiosennej nie utrzymała już tak dobrego tempa – obecnie podopieczni Tomasza Tułacza zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Najskuteczniejszym strzelcem tego zespołu jest pomocnik Maciej Domański, który 9 razy pokonał bramkarzy rywali (w tym raz trafił w meczu przeciwko Miedzi). Trzy trafienia ma na swoim koncie były piłkarz Miedzi – napastnik Marcin Orłowski. Kurs w Fortunie, że Puszcza i Miedź strzelą bramkę, wynosi 1.87.

 

Miedź w minioną niedzielę zwycięstwem 5:1 w meczu z Chojniczanką zapewniła sobie awans do Ekstraklasy. Spotkanie z Puszczą będzie więc pożegnaniem z Nice 1 Ligą. Po wywalczeniu awansu piłkarze Miedzi dostali dwa dni wolnego, ale później zabrali się do ciężkiej pracy. – Do Niepołomic jedziemy po zwycięstwo, bo chcemy miłym akcentem zakończyć ten sezon – zapewnia trener Dominik Nowak, który nie ukrywa jednak, że będą zmiany w składzie. Niewykluczone, że kilku najbardziej eksploatowanych w sezonie zawodników mecz w Niepołomicach obejrzy z ławki lub tego dnia dostanie wolne. – Będą zmiany w wyjściowym składzie. Szansę gry dostanie kilku zawodników, którzy wiosną grali mniej. To też już początek weryfikacji kadry pod kątem kolejnego sezonu – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

 

Legniczanie doskonale pamiętają poprzednie starcie z Puszczą, która w rundzie jesiennej prowadziła już w Legnicy 2:0 do 70 minuty, ale mecz zakończył się remisem 2:2. Wtedy kapitalne wejście z ławki zaliczył Fabian Piasecki, który w końcówce spotkania dwa razy pokonał bramkarza rywali. Kurs w Fortunie, że Miedź wygra do zera, wynosi 2.87.

Autor: Puszcza Niepołomice/Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica