Zapowiedź: Pogoń Siedlce – Puszcza

2018-05-26
W przedostatniej kolejce sezonu 2017/18 podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Pogoniści mogą w niedzielę zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Warunkiem sine qua non do realizacji tego celu jest domowe zwycięstwo z Żubrami. Pogoń ma na swoim koncie najmniej zwycięstw na własnym boisku spośród całej stawki, zaledwie dwa oraz najwięcej remisów - siedem. Kurs w Fortunie, że pierwsza połowa zakończy się remisem, wynosi 2.11.

 

Puszcza w rundzie jesiennej należała do objawień Nice 1 Ligi. Beniaminek z Niepołomic dowodzony przez Tomasza Tułacza (z ławki) i Macieja Domańskiego (z boiska) usadowił się w strefie środkowej tabeli. Wiosną przyszła zapaść, choć Puszcza już ma więcej punktów na koncie niż w debiutanckim (zakończonym spadkiem) sezonie na zapleczu ekstraklasy.

 

W rundzie jesiennej Pogoń wygrała 3:2 w Niepołomicach. W przeszłości biało-niebiescy czterokrotnie rywalizowali z Puszczą na boiskach II ligi wschodniej. Lepiej radzili sobie piłkarze z Niepołomic, który trzy razy świętowali zwycięstwa. Dodatkowo Puszcza prowadzi 9-8 w bilansie bramkowym. Kurs w Fortunie, że w niedzielę oba zespoły strzelą bramki, wynosi 1.81.

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Puszcza Niepołomice

Zobacz również1 liga na Facebooku