Zapowiedź: Pogoń Siedlce – Podbeskidzie

2018-04-15
Pogoń Siedlce w ostatnich trzech meczach zgarnęła cztery punkty. W meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała nadarzy się okazja do poprawy tej statystyki.

Pogoń póki co wiosny nie może zaliczyć do udanych. Sześć spotkań, cztery porażki, zwycięstwo i remis. Te wyniki nie pozwalają być spokojnym, bo na plecach czuć oddech rywali walczących o utrzymanie. Na ten moment piłkarze najbliższego przeciwnika Górali plasują się na pozycji czternastej, z czteropunktową przewagą nad miejscem zagrożonym grą w barażu, jednak trzeba zaznaczyć, że Olimpia, która zajmuje to miejsce ma na swym koncie jeden mecz mniej.

 

Podbeskidzie na wiosnę jest niepokonane w lidze. Górale zaliczyli dwa zwycięstwa i aż cztery remisy. Kurs w Fortunie, że do przerwy z Pogonią będzie wynik remisowy wynosi 1.9. Tym samym Podbeskidzie zajmuje 10 miejsce w tabeli.

 

Pogoniści grali trzykrotnie w historii z Góralami. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Podbeskidzie wykorzystało atut własnego boiska, wygrywając 2:0. Był to rewanż za majową porażkę 0:3 poniesioną w Siedlcach. Dwie z trzech bramek dla Pogoni padły po uderzeniach z rzutów karnych. Wygrana z drużyną spod Klimczoka praktycznie zapewniła utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

 

Podbeskidzie nie przegrało ligowego meczu od 25 listopada ubiegłego roku. W ostatnich siedmiu meczach podopieczni Adama Noconia odnieśli dwa zwycięstwa i zaliczyli pięć remisów. W tym czasie Górale zdobyli cztery bramki, ale stracili tylko dwie. Defensywa to zdecydowanie najmocniejszy punkt Podbeskidzia w ostatnich tygodniach. Kurs w Fortunie, że Pogoń nie strzeli bramki wynosi 2.8.

 

Autor: Pogoń Siedlce/Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie

Zobacz również1 liga na Facebooku