Zapowiedź: Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna

2018-05-09 13:20:00
W kluczowym meczu w kontekście bezpośredniego utrzymania na zapleczu ekstraklasy Pogoniści podejmą Górnika Łęczna.

Górnik to spadkowicz z ekstraklasy, któremu przez długi czas groziła – i nadal grozi – druga degradacja z rzędu. W najgorszym momencie sezonu drużyna z Lubelszczyzny nie potrafiła wygrać żadnego z 16 kolejnych meczów. Kurs w Fortunie, że Górnik wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.04.

 

To już przeszłość. Trener Bogusław Baniak zmotywował drużynę do lepszej gry. Na efekty trzeba było chwilę poczekać, ale ostatnie trzy domowe zwycięstwa z rzędu zmieniły Górnika na lepsze. Liderem zielono-czarnych jest Grzegorz Bonin. Doświadczony pomocnik rozegrał 279 spotkań w ekstraklasie, i nie sposób go uznać za statystę w tych rozgrywkach. Za jego sekundanta należy uznać Patryka Szysza, który zdobył 8 bramek. 20-letni skrzydłowy lub napastnik jest wychowankiem Górnika.

 

Pogoń wygrała tylko jedno spotkanie na własnym terenie. Było to w 8. Kolejce. Wtedy Pogoń okazała się lepsza od Stomilu Olsztyn. To zwycięstwo miało jednak miejsce 9 września.

 

Z żadnym innym I-ligowym klubem Pogoń nie rywalizowała tak często jak z Górnikiem. W rundzie jesiennej w Łęcznej padł remis 1:1 po golach Szysza (z rzutu karnego) i Dominika Kuna. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą gola, wynosi 1.9.

 

Ogólny bilans prezentuje się następująco: 19 meczów, 7 zwycięstw Pogoni, 7 remisów, 5 zwycięstw Górnika, bramki: 19-17 na korzyść siedlczan.

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce