Zapowiedź: Pogoń Siedlce – Chojniczanka

2018-05-13
W przedostatnim domowym meczu w sezonie 2017-18 siedlczanie podejmą Chojniczankę Chojnice.

Chojniczanka przez długi czas wywoływała pozytywne skojarzenia u siedleckich kibiców. To właśnie od meczu z tym rywalem zaczęła się aktualnie trwająca przygoda z I ligą. Biało-niebiescy wygrali wówczas 4:1. Na ostatniej prostej sezonu 2015-16 siedlczanie musieli wygrać, żeby utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Ta sztuka udała się po trafieniu Rafała Zembrowskiego.

 

W rundzie jesiennej Pogoniści wygrali 2:0 w Chojnicach po dublecie Adriana Paluchowskiego. Było to trzecie zwycięstwo Pogoni w siódmej próbie. Kurs w Fortunie, że dziś Chojniczanka nie strzeli bramki, wynosi 3.7. Czterokrotnie górą była Chojniczanka, nigdy nie odnotowano remisu. W bramkach lepszy jest klub z województwa pomorskiego: 11-9.

 

W kadrze Pogoni znajduje się trzech piłkarzy z chojnicką przeszłością. Kolonię tworzą Daniel Chyła, Rafał Misztal oraz Andrzej Rybski. Szczególnie ostatniemu z wymienionych nie zabraknie mobilizacji, ponieważ po raz pierwszy od zimowego transferu będzie mu dane zmierzyć się z byłymi kolegami z szatni. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 2.17.

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce

Zobacz również1 liga na Facebooku