Zapowiedź: Podbeskidzie – Stomil Olsztyn

2018-08-04 08:59:00
W drugim z rzędu meczu na własnym stadionie Podbeskidzie podejmować będzie Stomil Olsztyn.

Według pierwotnego terminarza rozgrywek mecz ten miał odbyć się w Olsztynie, ale ze względu na trwającą na stadionie Stomilu wymianę murawy klub zwrócił się z prośbą o zmianę gospodarza. Mecz rewanżowy w 20 kolejce rozegrany zostanie w Olsztynie. Stomil czeka zatem trudny początek sezonu, spędzony na wyjazdach, a na swój obiekt biało-niebiescy wrócą dopiero w dziewiątej kolejce, na początku września i podejmować będą GKS Jastrzębie.

 

Drużyna Stomilu w tegorocznych rozgrywkach ma za sobą dopiero jeden mecz. Przed tygodniem zespół trenera Kamila Kieresia zainaugurował swoje występy w Fortuna 1 Lidze meczem ze sprawcą największej niespodzianki pierwszej serii gier – z MKS-em Bytovia Bytów. W tym spotkaniu już jednak sensacji nie było i obie ekipy podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

 

Z kolei Podbeskidzie w pierwszym meczu sezonu pokonało GKS Katowice. Tydzieńtemu przed własną publiocznością, Górale przegrali jednak z Bruk-Bet Termaliką Niecieczą. Kurs w Fortunie, że Podbeskidzie sytrzeli bramkę w obu połowach, wynosi 3. 

 

W ubiegłorocznych rozgrywkach zespół z Olsztyna zajął 14 miejsce w pierwszej lidze, swój byt na zapleczu Ekstraklasy ratując dopiero w ostatniej kolejce zwycięstwem nad Chrobrym Głogów 1:0.

 

Do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą sześć razy. Dwa razy wygrało Podbeskidzie, dwa razy Stomil i dwukrotnie nastąpił podział punktów. W ostanim meczu obu ekip Górale wygrali 1:0. Kurs w Fortunie, żW ubiegłorocznych rozgrywkach zespół z Olsztyna zajął 14 miejsce w pierwszej lidze, swój byt na zapleczu Ekstraklasy ratując dopiero w ostatniej kolejce zwycięstwem nad Chrobrym Głogów 1:0.

 

Do tej pory obie drużyny grały ze sobą sześć razy, a bilans spotkań wynosi 2-2-2. W ostatnim meczu w Bielsku-Białej górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0. Kurs w Fortunie, że dziś Stomil nie stzreli bramki, wynosi 2.14. 

 

Autor: Podbeskidzie, Fot. 400mm.pl