Zapowiedź: Podbeskidzie – Odra Opole

2018-05-12
Do Bielska-Białej przyjeżdża beniaminek z Opola. Początek spotkania Podbeskidzie - Odra Opole o 18:00.

Miniona runda w wykonaniu opolan była rewelacyjna. Odra, będąc beniaminkiem zaskoczyła niemal wszystkich, idąc jesienią jak burza, kolejka po kolejce potwierdzając swoją wysoka formę. Z czasem jutrzejszy rywal TSP był coraz częściej poważnie brany pod uwagę w kontekście walki o awans, a że rundę zakończył na drugiej pozycji nie sposób było tego niepodważalnego argumentu bagatelizować.

 

Przerwa w rozgrywkach nie podziałała jednak zbyt dobrze na beniaminka, z którego wiosną kompletnie zeszło powietrze. Odra szybko osunęła się w tabeli i wyprzedzana przez kolejne zespoły nie mieści się na ten moment nawet w jej pierwszej części. Zaledwie pięć punktów w 11 meczach to rezultat, który w tej rundzie jest po prostu najgorszym w Nice 1 Lidze. Po tych mocno niezadowalających wynikach nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej – po rezygnacji Mirosława Smyły, już w poprzednim meczu ze Stomilem tymczasowo zespół objął Piotr Plewnia.

Odra w tej rundzie jeszcze nie wygrała, lecz zważywszy na jej grę i wyniki z zeszłego półrocza, nie można tego rywala lekceważyć, bo już nie raz pokazał, że w piłkę grać potrafi. Kurs w Fortunie, że Odra wygra obie połowy, wynosi 16.5.

 

Podbeskidzie zdobyło dotąd 40 punktów – o jeden więcej od Odry – i plasuje się na 10. miejscu. Pierwszą wiosenną porażkę bielszczanie ponieśli dopiero w tym tygodniu, ulegając w Katowicach walczącemu o awans GKS-owi 0:3. Wszystkie trzy gole stracili po przerwie. W ciągu tej jednej połowy wyciągali piłkę z siatki tak często, co… w dziesięciu tegorocznych meczach razem wziętych.

 

Pierwszy raz zostali zaskoczeni przez rywali dopiero w końcówce szóstego spotkania (1:1 z GKS-em Tychy). Drużyna trenera Adama Noconia dobrej defensywy nie była jednak w stanie przełożyć na dużą liczbę zwycięstw. Wiosną pokonała jedynie Stomil Olsztyn (1:0), Ruch Chorzów (2:0) i Puszczę Niepołomice (3:1), aż siedem innych starć remisując. Zaznaczmy, że podziałem punktów kończyło się pięć ostatnich meczów bielszczan w roli gospodarza.

 

W jesiennym meczu z bielszczanami padł remis 2:2. Goście trafiali za sprawą Pawła Tomczyka i Tomasza Podgórskiego, beniaminek odpowiedział bramkami przedniej urody autorstwa Rafała Niziołka i Łukasza Winiarczyka. Kurs w Fortunie, że w sobotę zobaczymy dokładnie cztery gole, wynosi 6.1.

Autor: Podbeskidzie/Odra Opole, Fot. Podbeskidzie

Zobacz również1 liga na Facebooku