Zapowiedź: Olimpia Grudziądz – Puszcza

2018-05-12
Zawodnicy Olimpii Grudziądz zmierzą się na swoim stadionie z Puszczą Niepołomice. Początek meczu w Grudziądzu o 19:23.

Spotkanie rozpocznie się nietypowo bowiem o godzinie 19:23. Godzina ta nawiązuje do roku powstania Olimpii Grudziądz.

 

Olimpia to w tej chwili przedostatnia drużyna ligowej tabeli, która z dorobkiem 28 punktów wciąż wierzy w utrzymanie ligowego bytu. W 2018 roku biało-zieloni zdobyli 10 punktów notując 2 zwycięstwa, 4 remisy i 5 porażek.

 

W ostatnim meczu Olimpia uległa Miedzi Legnica 2:1, tracąc bramkę na wagę punktu w 87. minucie.  Takim samym wynikiem zakończył się mecz Puszczy. Beniaminek musiał uznać wyższość GKS-u Tychy. Najlepszym strzelcem w drużynie Olimpii jest Damian Michalik który zdobył 4 bramki. W Puszczy najczęściej w tym sezonie do siatki rywali trafia Maciej Domański - 9 bramek.

 

Sobotnie spotkanie jest niezwykle ważne dla Olimpii, która wciąż może się liczyć w walce o utrzymanie. Dla Puszczy dopisanie kompletu punktów będzie praktycznie równoznaczne ze spokojnym utrzymaniem się na kolejny sezon Nice 1 Ligi.

 

Jesienią w Niepołomicach lepsza była drużyna beniaminka, która wygrała 2:1. Kurs w Fortunie, że dziś mecz zakończy się bez remisu, wynosi 1.69.

 

Jedyny jak dotąd mecz w Grudziądzu Puszcza rozegrała w sierpniu 2013 roku. Wówczas ekipa z Małopolski przegrała 3:1. W rewanżu w Niepołomicach Puszcza pokonała Olimpię 1:0, co oznacza, że w dotychczasowym meczach obu drużyn nie padł jeszcze remis. Kurs w Fortunie, że Olimpia strzeli gola jako pierwsza, wynosi 1.91.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice

Zobacz również1 liga na Facebooku