Zapowiedź: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce

2018-05-05 09:06:00
Znajdująca się w strefie spadkowej Olimpia Grudziądz, podejmie na własnym boisku Pogoń Siedlce.

Olimpia nie należy do ulubionych przeciwników Pogoni, choć w przeszłości udawało się zdobyć Grudziądz. W siedmiu dotychczasowych konfrontacjach biało-niebiescy wygrywali dwukrotnie, tyle samo razy padał remis. Po trzech spotkaniach ze zwycięstwa radowali się grudziądzanie. W bramkach Olimpia prowadzi 9:6.

 

W rundzie jesiennej Pogoń zremisowała 1:1 z Olimpią. Na bramkę siedlczan autorstwa Adriana Paluchowskiego błyskawicznie odpowiedział Wołodymyr Kowal. Kurs w Fortunie, że w sobotę obie drużyny strzelą brankę, wynosi 1.83. Obie drużyny mierzyły się również w czasie przerwie zimowej. W Świeciu górą była drużyna dowodzona przez Dariusza Kubickiego. Zwycięską bramkę zdobył Robert Candrea. W trakcie meczu zmarnowane zostały dwie jedenastki. Jednej z nich nie wykorzystał ekspogonista – Eusébio Bancessi. Z kolei po drugiej stronie barykady występy w biało-zielonych barwach ma na swoim koncie Jarosław Ratajczak.

 

Olimpia po porażce w Łęcznej przystąpi do meczu z Pogonią z nożem na gardle. Jeżeli siedlczanie potwierdzą w Grudziądzu patent na wygrywanie meczów wyjazdowych to zrobią milowy krok w kierunku utrzymania się na zapleczu ekstraklasy. Kurs w Fortunie, że Pogoń strzeli bramki w obu połowach, wynosi 4.3.  

 

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce