Zapowiedź: Odra Opole – Wigry Suwałki

2018-04-14
O pierwsze tegoroczne zwycięstwo przyjdzie w sobotni wieczór powalczyć Odrze Opole z Wigrami Suwałki.

Pięć miesięcy. Już ponad tyle minęło od ostatniej wygranej Odry przy Oleskiej, a przecież beniaminek uchodził Nice 1 Lidze za specjalistę od domowych spotkań. 4 listopada niebiesko-czerwoni pokonali GKS Tychy 1:0 po golu Gabriela Nowaka. Potem był jeszcze remis z Pogonią Siedlce (1:1), długa zimowa przerwa i marcowe mecze z Puszczą Niepołomice (0:0) oraz GKS-em Katowice (1:2).

 

Beniaminek wraca przed opolską publiczność po trzech z rzędu wyjazdach, zakończonych zdobyciem punktu (1:2 w Chojnicach, 0:0 w Częstochowie, 0:1 w Sosnowcu). Na zgarnięcie pełnej puli piłkarze Odry czekają od 19 listopada (3:0 w Łęcznej). To już siedem meczów bez zwycięstwa, z czego sześć – rozegranych w tym roku. Ledwie 2-punktowa zdobycz w nich sprawiła, że w tabeli z pozycji wicelidera beniaminek spadł na 8. miejsce. Kurs w Fortunie, że Odra wygra obie połowy, wynosi 9.5.

 

Na najniższym stopniu tego podium plasują się Wigry Suwałki, uchodzące za największą rewelację rozgrywek. Ekipa z Suwałk wygrała już w tym sezonie 12 spotkań. Takim samym wynikiem pochwalić się mogą tylko Miedź i GieKSa.

 

Na uwagę zasługuje Patryk Klimala. W tym sezonie zawodnik Wigier zdobył już dziewięć goli, z czego cztery w 2018 roku. W ostatnim wyjazdowym spotkaniu, piłkarze Artura Skowronka wywieźli trzy punkty z Częstochowy po golu w 90. minucie wspomnianego Klimali.

 

We wrześniu w Suwałkach lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:1. Kurs w Fortunie, że sobotnie spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 1.79.

 

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole

Zobacz również1 liga na Facebooku