Zapowiedź: Odra Opole – Stomil Olsztyn

2018-05-09 13:58:00
W środowy wieczór o 19:45 przy Oleskiej, Odra zmierzy się z rywalem z Olsztyna. Będzie to pierwszy mecz niebiesko-czerwonych po rozstaniu z trenerem Mirosławem Smyłą. Z ławki drużynę poprowadzi Piotr Plewnia.

Po serii jedenastu meczów bez zwycięstwa, skutkującej osunięciem się w tabeli Nice 1 Ligi z fotelu lidera (po 18. kolejce) aż na 11. miejsce (po 29. kolejce), w Odrze doszło do zmiany szkoleniowca.

 

Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna nie zagra pod wodzą Mirosława Smyły, a Piotra Plewni, czyli dotychczasowego drugiego trenera. Trudno więc liczyć na klasyczny „efekt nowej miotły”, co nie zmienia faktu, że w Opolu liczą na przełamanie i w to, że w środowy wieczór o zespole nie będzie już mówiło się jako o jedynym pierwszoligowcu, który wiosną nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa.

 

W październiku w Olsztynie górą byli rywale, wygrywając 2:0. Oba gole – jednego przed przerwą, a drugiego po przerwie – zapisał na swoim koncie Artur Siemaszko, czyli czołowy młodzieżowiec Nice 1 Ligi, mający już na koncie 9 goli. Kurs w Fortunie, że w Opolu padną dokładnie dwie bramki, wynosi 3.2.

 

To właśnie bramka wypożyczonego z Zagłębia Lubin napastnika dała w miniony weekend Stomilowi wygraną z GKS-em Katowice (1:0), dzięki której wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Olsztynianie są obecnie w tabeli przedostatni, ale do okupującego barażową pozycję Górnika Łęczna tracą tylko trzy punkty.

 

W jedenastu tegorocznych meczach Stomil zaksięgował na swoim koncie 9 „oczek”. Tylko jedno zgarnął jednak na wyjeździe (1:1 w Łęcznej), co czyni go najgorzej punktującym na obcych boiskach pierwszoligowcem. Jego obecny bilans to jedna wygrana (listopadowe 3:1 w Mielcu), dwa remisy (sierpień – Grudziądz, marzec – Łęczna) oraz 11 porażek. Kurs w Fortunie, że Stomil wygra do zera, wynosi 5.9.

 

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole