Zapowiedź: Odra Opole – Puszcza Niepołomice

2018-03-10 06:25:00
Poprzednie trzy mecze niebiesko-czerwonych z zespołem z Niepołomic kończyły się remisem 1:1. – Po inauguracji mamy coś do odrobienia. Kibice w Opolu zgłodnieli, przyjdą na trybuny i będą ciekawi tego, co zaprezentuje Odra – mówi trener Mirosław Smyła.

Dla gospodarzy tego meczu będzie to dziesiąte spotkanie ligowe przed własną publicznością. O tym jak trudno wywieźć punkty z Opola świadczy fakt zaledwie jednej porażki i tylko dwóch remisów opolan u siebie.

 

Interesujący jest fakt, że będzie to czwarte spotkanie pomiędzy obiema drużynami. W dotychczasowych trzech meczach zawsze padał wynik 1:1. W ubiegłym sezonie, kiedy oba zespoły walczyły o awans do Nice 1 Ligi, drużyna Puszczy goniła rywala i dwukrotnie doprowadzała do remisu w ostatnich sekundach meczu. W tegorocznych rozgrywkach sytuacja się odwróciła i to Puszcza wyszła pierwsza na prowadzenie, ale tradycyjnie spotkanie zakończyło się podziałem punktów po najniższym bramkowym remisie. Kurs w Fortunie na wynik 1:1 wynosi 5.3.

 

Drużynie z Opola udało się utrzymać cały trzon z zespołu na rundę wiosenną. Ciekawym wzmocnieniem jest z pewnością Dawid Ledecky, który jesienią walczył o miejsce w składzie ekstraklasowego Górnika Zabrze. Debiuty w Odrze mają już za sobą inni dwaj nowi piłkarze Mikinic i Boniecki, którzy weszli na murawę w końcówce meczu z Miedzią.  Zapewne jutro możemy się spodziewać debiutu nowych zawodników także w Puszczy: Patryka Fryca, Konrada Stępnia, Krzysztofa Drzazgi i Miłosza Mleczko. Mecze kontrolne pokazały, że istnieje duże prawdopodobieństwo zobaczenia któregoś z tych zawodników od pierwszej minuty.

 

Jedyne jak dotąd spotkanie pomiędzy tymi drużynami rozegrane w Opolu miało bardzo ciekawą końcówkę. Opolanie prowadzili bowiem po bramce zdobytej w 86. minucie meczu, punkt dla drużyny z Niepołomic uratował jednak duet Zawadzki-Czarny. Pierwszy uderzył potężnie z rzutu wolnego w poprzeczkę, a drugi okazał się najsprytniejszy w polu karnym i dobił próbę kolegi. Kurs w Fortunie, że padnie gol w drugiej połowie wynosi 1.23.

Autor: Odra Opole/Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice