Zapowiedź: Odra Opole – Olimpia Grudziądz

2018-06-02 09:10:00
W sobotę o 15:00 rozpocznie się ostatnie w tym sezonie ligowe spotkanie Odry Opole. Beniaminek zmierzy się z Olimpią Grudziądz, która straciła już matematyczne szanse na utrzymanie.

Oba zespoły znacząco nie poprawią już swojej pozycji, dlatego PZPN wydał zgodę, by rozegrać ten mecz nie w obligatoryjnym terminie (niedziela, 12:45), a blisko dobę wcześniej. Odra zajmuje w tej chwili 12. miejsce z dorobkiem 42 punktów i może przesunąć się jeszcze o dwa „oczka” wyżej (po 43 „oczka” mają Podbeskidzie, które gra ze Stalą Mielec, oraz Puszcza Niepołomice, która podejmie legnicką Miedź), zaś sytuacja Olimpii pozostanie taka sama. Grudziądzanie są na przedostatniej lokacie z przewagą 4 punktów nad Ruchem Chorzów i taką samą stratą do Górnika Łęczna.

 

Matematyczne szanse na „boiskowe” utrzymanie, biało-zieloni stracili przed tygodniem, remisując domowy mecz z GKS-em Katowice. Klub z Grudziądza pożegnał się z trenerem Dariuszem Kubickim. Szkoleniowiec, dla którego był to powrót po kilku latach do klubu, przejął drużynę zimą po zwolnieniu Jacka Paszulewicza (wylądował w GKS-ie Katowice) i nie zdołał wyprowadzić jej nad strefę spadkową. W 14 wiosennych meczach Olimpia zdobyła 14 punktów, z czego zaledwie trzy (za remisy) – na wyjeździe.

 

Przy Oleskiej poprowadzi ją dotychczasowy członek sztabu szkoleniowego Jacek Linowski. W klubie myślą też o przyszłości – już przedłużono kontrakt z prawym obrońcą Danielem Ciechanowskim.

 

Dla Odry sobotni mecz to ostatnia szansa, by odnieść wreszcie wiosną domowe zwycięstwo. Na takowe kibice z Opola czekają od 4 listopada (1:0 z GKS-em Tychy). Potem było 1:1 z Pogonią Siedlce, oraz – w 2018 roku – 0:0 z Puszczą, 1:2 z Katowicami, 0:0 z Wigrami, 1:1 z Chrobrym, 2:4 ze Stomilem i 0:3 z Ruchem. Niebiesko-czerwoni nie zdobyli jeszcze bramki ani punktu pod wodzą nowego trenera Mariusza Rumaka, którego przygoda z klubem rozpoczęła się od dwóch porażek 0:3 (z Ruchem, no i przed tygodniem w Tychach). Kurs w Fortunie, że Odra wygra obie połowy, wynosi 5.6.

 

Jesienią w Grudziądzu górą była Odra, wygrywając 2:0 po golach Marcina Wodeckiego i Szymona Skrzypczaka. Kurs w Fortunie, że goście nie strzelą bramki, wynosi 2.63.

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole