Zapowiedź: Odra Opole – GKS Tychy

2018-07-21 08:26:00
W pierwszym meczu sezonu, Odra Opole zmierzy się u siebie z GKS Tychy. Pierwszy gwizdek o 17:45.

Poprzedni sezon Odra zakończyła na 11 pozycji. Z kolei GKS Tychy zajął czwartą pozycję. W rundzie wiosennej zespół prowadzony przez Mariusza Rumaka był najsłabiej punktujący z całej stawki pierwszoligowców. Z kolei GKS Tychy wiosną zdobył najwięcej punktów.

 

W zespole Odry przed sezonem doszło do zmian personalnych. Ekipę z Oleskiej opuściło 12 zawodników. W ich miejsce zostało zakontraktowanych 9 piłkarzy.

 

W trakcie przygotowań tylko jeden sparing zakończył się zwycięstwem Odry (1:0 z Puszczą). W trzech zespół z Opola zanotował porażki (2:3 z Opawą, 1:2 z Ruchem 0:1 z Karwiną), a w jednym – remis (0:0 z Bełchatowem). Kurs w Fortunie na przedział goli 0-1 w dzisiejszym meczy wynosi 2.7.

 

W Tychach uzupełniono skład trzema jakościowymi graczami: obrońcą Marcinem Kowalczykiem (były reprezentant Polski, wcześniej Ruch Chorzów), pomocnikiem Sebastianem Stebleckim (ex. Chojniczanka, Cracovia) i napastnikiem Piotrem Gielem (GKS Bełchatów, wicekról strzelców poprzedniego sezonu drugiej ligi), którego brat bliźniak Paweł w sezonie 2013/14 grał w Odrze.

 

W letnich sparingach tyszanie mierzyli się głównie z rywalami z niższych klas rozgrywkowych czeskich (właśnie za południową granicą przebywali na zgrupowaniu), odnosząc kilka wysokich zwycięstw. Z polskim rywalem rozegrali tylko jeden mecz kontrolny, ulegając ŁKS-owi Łódź 1:3.

 

W poprzednim sezonie – jako się rzekło – Odra przegrała z GKS-em 0:3 (gole Kamila Zapolnika, Łukasza Grzeszczyka i Jakuba Vojtusza). Jesienią wygrała za to 1:0 (do siatki trafił Gabriel Nowak). Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę, wynosi 1.85.

 

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole