Zapowiedź: Miedź Legnica – Olimpia

2018-05-09 14:51:00
Walka o awans do Ekstraklasy weszła w decydującą fazę! W tym tygodniu Miedź czekają dwa mecze – pierwszy z nich już w środę o godzinie 20:00, kiedy legniczanie na Stadionie im. Orła Białego zagrają z Olimpią Grudziądz.

Podopieczni Dominika Nowaka od wznowienia rywalizacji narzucili bardzo wysokie tempo, wygrywając większość meczów. W sumie Miedź zanotowała serię dziewięciu pojedynków bez porażki, przegrywając dopiero kilka dni temu na wyjeździe z GKS-em Tychy 0:1. W tabeli Nice 1 Ligi legniczanie są liderem, mając na swoim koncie 52 punkty, o pięć więcej niż Stal Mielec, GKS Katowice oraz Chojniczanka Chojnice. Bilans bramkowy również mają najkorzystniejszy: 42-23.

 

– W środę jest kolejny mecz, dobrze że tak szybko, bo możemy się odkuć i mam nadzieję, że trzy punkty zostaną w Legnicy! – mówił po porażce w Tychach pomocnik Miedzi Rafał Augustyniak.

 

Legniczanie w środę chcą wrócić na zwycięską ścieżkę, a pomóc w tym mogą zawodnicy, którzy w minionej kolejce pauzowali, m.in. Marquitos, Frank Adu Kwame i Omar Santana. – Myślę, że nasza siła ofensywa wzrośnie. W domu gramy dobrze i po tym meczu chcemy być wszyscy w dobrych humorach. Chcemy tworzyć sytuacje bramkowe, strzelać bramki, grać agresywnie i wygrać – mówi trener Nowak.

 

Olimpia Grudziądz zdobyła dotychczas 28 punktów, zajmuje 16. miejsce w tabeli i walczy o utrzymanie. W minionej kolejce podopieczni Dariusza Kubickiego pokonali Pogoń Siedlce 4:2. Kurs w Fortunie, że Olimpia strzeli gola w Legnicy w pierwszej połowie, wynosi 3.1.

 

W poprzedniej rundzie Olimpia przegrała na własnym stadionie z Miedzią 0:1. Kurs w Fortunie, że Miedź strzeli bramkę, wynosi 1.1.

 

Autor: Miedź Legnica/Olimpia, Fot. Olimpia Grudziądz