Zapowiedź: Miedź Legnica – Chojniczanka

2018-05-25
To może być jeden z najważniejszych meczów w historii Miedzi! W niedzielę o godzinie 12:45 legniczanie podejmą Chojniczankę. Zwycięstwo lub remis w tym meczu da upragniony awans do Ekstraklasy.

Miedź w 2018 roku doznała zaledwie jednej porażki. Na tarczy piłkarze Dominika Nowaka wracali z Tychów. Jednak u siebie na wiosnę Miedź jest niepokonana. W meczach domowych bilans wynosi 6-1-0. Lider tabeli pod względem zdobyczy punktowej ustępuje w 2018 roku tylko GKS-owi Tychy. Kurs w Fortunie, że Chojniczanka wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.04.

 

Chojniczanka w tabeli zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 53 punktów i – podobnie jak Miedź – walczy o awans do Ekstraklasy. Zespół z Chojnic po rundzie jesiennej był liderem tabeli, ale wiosną gra „w kratkę”. W ostatniej kolejce podopieczni Krzysztofa Brede pokonali, co prawda, Chrobrego 3:0, ale chwilę wcześniej przydarzały im się wpadki, za jakie na pewno można uznać porażki 0:3 w Łęcznej czy 2:3 w Siedlcach. 

 

W ostatnim spotkaniu obu ekip w Chojnicach, kibice nie zobaczyli bramek. Kurs w Fortunie, że tym razem również będzie remis 0:0, wynosi 9.2. Niedzielny mecz z Miedzią Legnica będzie czternastym bezpośrednim pojedynkiem tych klubów w historii. Spotkania Chojniczanki z Miedzią zawsze były zacięte, ale bilans przemawia na korzyść Żółto-Biało-Czerwonych.

 

Chojniczanka odniosła pięć zwycięstw, sześć razy zespoły te dzieliły się punktami, a dwa razy wygrywała Miedź. Ostatnie dwa starcia kończyły się bezbramkowymi remisami. Natomiast ostatni raz w Legnicy, Chojniczanka wygrała w 2014 roku za sprawą bramki Tomasza Mikołajczaka w drugiej połowie meczu.

 

Autor: Miedź Legnica/Chojniczanka, Fot. Chojniczanka

Zobacz również1 liga na Facebooku