Zapowiedź: ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn

2018-08-11 09:54:00
W sobotę ełkaesiacy powalczą o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Rywalem będzie Stomil Olsztyn.

W filozofię lansowaną przez trenera Kazimierza Moskala, a zakładającą (nie wdając się w szczegóły) prowadzenie gry, wymienność pozycji i utrzymywanie się przy piłce, wierzy coraz więcej kibiców ŁKS-u. Ażeby uwierzyła w nią ich jeszcze większa liczba, choć to dopiero początek drogi tego szkoleniowca w łódzkim klubie, potrzebny jest impuls, a tym byłoby z pewnością zwycięstwo ze Stomilem. W prasie, programach telewizyjnych czy audycjach radiowych ełkaesiaków chwali się za postawę w dwóch ostatnich meczach i odważną ofensywną grę, a jednocześnie gani za stracone punkty i nieskuteczność pod bramką rywala.

 

Stomil to drużyna pokorna (inaczej, zważywszy na jej sytuację być nie może), to także drużyna nieobliczalna, której najsilniejszą stroną wydaje się być druga linia – Dominik Kun, Grzegorz Lech (55 meczów w ekstraklasie), Piotr Głowacki i Marcin Stromecki potrafią zagrać na dobrym pierwszoligowym poziomie. Trener Kamil Kiereś zdaje sobie sprawę z ograniczeń swojego zespołu i co udowodnił w ostatniej kolejce, potrafi obrócić to na swoją korzyść. Celem Stomilu jest uniknięcie horroru z końcówki poprzednich rozgrywek, a aby zapewnić sobie utrzymanie w lidze znacznie wcześniej, olsztynianie zamierzają punktów szukać wszędzie. Z pewnością szukać ich będą także w mieście włókniarzy.

 

Ostatni raz oba zespoły grały ze sobą sześć lat temu. Wtedy lepszy okazał się Stomil, pokonując ŁKS 2:0. Kurs w Fortunie, że dziś wynik się powtórzy, wynosi 16.5.  

Autor: ŁKS Łódź, Fot. 400mm.pl