Zapowiedź: ŁKS Łódź – GKS Katowice

2018-07-27 22:45:00
Wielkie otwarcie Fortuna 1 Ligi przy al. Unii 2! Po wygranej z Chrobrym Głogów, zawodników ŁKS-u czeka pierwszy mecz przed własną publicznością. Do Łodzi przyjeżdża GKS Katowice.

GieKSa w pierwszym meczu nowego sezonu musiała uznać wyższość Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na inaugurację rozgrywek przy Bukowej bramkę strzelił tylko zawodnik gości Valerijs Sabala. Jego strzał w 21. minucie spotkania odbił się od słupka i wpadł do bramki GKS-u. Piłkarze z Katowic nie ukrywali rozczarowania swoją postawą. Kurs w Fortunie, że GKS Katowice pierwszy strzeli bramkę w Łodzi, wynosi 2.08. 

 

Porażkę na otwarcie postarają się przekuć w sportową złość przy okazji wyjazdu do Łodzi. – Myślę, że kluczem do naszej gry będzie po prostu zaangażowanie i chęć walki. Na boisku musimy oddawać serce jeden za drugiego, cały czas biegać i walczyć do utraty tchu. W tej lidze to właśnie od tego zależy wygrywanie meczów. Nie pozostaje nam nic innego, jak pokazać to w kolejnym starciu – mówił Wojciech Lisowski, obrońca GieKSy.

 

ŁKS Łódź wrócił do rozgrywek pierwszoligowych po pięcioletniej przerwie. Poprzednie rozgrywki drugiej ligi zakończył na pozycji wicelidera. W kolejce otwierającej sezon 2018/2019 Fortuna 1 Ligi pokonał na wyjeździe Chrobry Głogów 1:0 po bramce byłego zawodnika GieKSy Jewhena Radionowa. Dzięki szczelnej i skutecznie działającej defensywie łodzianie byli w stanie powstrzymać coraz to mocniej napierających gospodarzy. Kurs w Fortunie, że dokładna liczba goli w sobotnim spotkaniu wyniesie jeden, to 3.9.  

 

Warto wspomnieć, że w ŁKS-ie występują Bartłomiej Kalinkowski i Rafał Kujawa, grający niegdyś na Bukowej. Tymczasem do gruntownie przebudowanej ekipy trenera Jacka Paszulewicza w ostatnich dniach dołączył David Añón, 29-letni skrzydłowy z Hiszpanii.

Autor: GKS Katowice, Fot. ŁKS Łódź