Zapowiedź: Górnik Łęczna – Chojniczanka

2018-05-05 02:07:00
W sobotę o godzinie 16:00 w Łęcznej piłkarze Chojniczanki po raz czwarty w historii zmierzą się z miejscowym Górnikiem.

W tym sezonie sytuacja w tabeli Chojniczanki i Górnika różni się diametralnie. Podopieczni Krzysztofa Brede plasują się aktualnie na 3 pozycji w tabeli, mając tyle samo punktów co drugi w tabeli GKS Katowice. Zespół z Łęcznej zajmuje 15 miejsce i walczy o utrzymanie w lidze.

 

W zeszłej kolejce zarówno Chojniczanka jak i Górnik odniosły bardzo ważne wygrane. Chojniczanie pokonali Wigry Suwałki 3:0, a Górnik pokonał u siebie Olimpię Grudziądz 2:0. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą bramki, wynosi 1.88.

 

Trenerem najbliższego rywala Chojniczanki jest Bogusław Baniak, który zimą zastąpił na tym stanowisku Sławomira Nazaruka. Od tamtego momentu, Górnik zdobył 9 punktów (w 9 meczach). Najskuteczniejszym zawodnikiem Zielono-Czarnych jest 20-letni napastnik Patryk Szysz, który zdobył 6 bramek. 3 bramki mniej ma najbardziej rozpoznawalny zawodnik Górnika, Grzegorz Bonin.

 

W zespole z Chojnic występują Paweł Zawistowski i Krzysztof Danielewicz, którzy są dobrze znani łęczyńskiej publiczności. Obaj przed tygodniem w meczu z Wigrami Suwałki zaliczyli po jednym trafieniu.  Nasi obrońcy muszą także uważać na najlepszego strzelca Chojniczanki – Adama Ryczkowskiego. 21-letni zawodnik ma na swoim koncie 7 bramek.

 

Do tej pory zespoły spotkały się ze sobą trzy razy. Dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów, a jeden raz lepsi byli zielono-czarni. W jesiennym starciu w Chojnicach mecz zakończył się remisem 0:0. Kurs w Fortunie, że spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 2.08.

Autor: Górnik Łęczna/Chojniczanka, Fot. Chojniczanka