Zapowiedź: GKS Tychy – Podbeskidzie

2018-09-15 00:28:00
W pierwszym sobotnim meczu w Fortuna 1 Lidze, GKS Tychy zagra u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Dziewięć meczów rozegranych już przez GKS Tychy w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi równo układa się w bilans trzech wygranych, trzech porażek i trzech remisów. Bramki? Trzynaście strzelonych i trzynaście straconych. To wszystko daję na chwilę obecną tyszanom dwanaście punktów i siódmą pozycję w ligowej tabeli.

 

Trzeba podkreślić, że aż dziesięć na dwanaście zdobytych punktów GKS wywalczył na własnym stadionie. Tylko Stomil Olsztyn potrafił zwyciężyć w Tychach (w 5. kolejce pokonał GKS 3:0). Z niczym z ul. Edukacji 7 wyjeżdżały już ekipy Bruk-Betu, Garbarni oraz Warty Poznań, a remis ugrał tu Chrobry Głogów. Kurs w Fortunie, że tyszanie zdobędą gola pierwsi, wynosi 1.91.

 

Gorzej idzie zespołowi trenera Tarasiewicza na wyjazdach skąd przywiózł tylko dwa remisy 1:1 ze Stalą Mielec oraz GKS-em Katowice.

 

W ostatniej kolejce, w której część zespołów, w tym TSP, pauzowało ze względu na powołania zawodników do reprezentacji narodowych, tyszanie doznali wysokiej porażki 1:4 w Bytowie.

 

Podbeskidzie zgromadziło o jeden punkt mniej. Do tej pory Górale zdobyli 11 bramek, stracili z kolei 10. Ekipa Krzysztofa Brede wygrała do tej trzy dwa spotkania, z czego dwa na wyjazdach.

 

Ostatni mecz między tymi zespołami miał miejsce w kwietniu tego roku w Bielsku-Białej. W 50 minucie prowadzenie gospodarzom dał gol Valerijsa Sabali, ale w 78 minucie wyrównał Marcin Biernat, który tym samym zakończył wówczas trwającą serię meczów, w których Górale nie tracili bramek. Kurs w Fortunie, że w sobotę mecz zakończy się wynikiem 1:1, wynosi 5.2.

 

Autor: Podbeskidzie, Fot. 400mm.pl