Zapowiedź: GKS Tychy – Odra Opole

2018-05-26
W niedzielę niebiesko-czerwonych czeka ostatni mecz wyjazdowy w sezonie Nice 1 Ligi. Na pięknym tyskim stadionie zmierzą się z GKS-em, czyli najlepszą drużyną wiosny na zapleczu ekstraklasy.

To będzie mecz drużyn znajdujących się na przeciwnych biegunach tabeli wiosny. GKS Tychy otwiera ją z 29-punktowym dorobkiem, na co składają się 9 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki; Odra z kolei w tym roku jako jedyna w Nice 1 Lidze nie osiągnęła jeszcze dwucyfrowej liczby punktów, ponosząc 7 porażek, notując 5 remisów i wygrywając – niedawno, bo na poprzednim wyjeździe, dwa tygodnie temu – z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

 

Tyszanie zimę spędzali tuż nad strefą barażowo-spadkową, podczas gdy beniaminek z Opola był wiceliderem, a niewiele brakowało, by mimo to włączyli się do walki o awans, na który zresztą na dwie kolejki przed końcem sezonu wciąż zachowali matematyczne szanse. Te realne zostały pogrzebane przez podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza wskutek domowej porażki (0:3) z Rakowem Częstochowa, która była szokiem, jako że nastąpiła po sześciu spotkaniach, w których GKS zdobył przed własną publicznością 16 punktów, a jedyny remis urwać zdołała tam Chojniczanka. Kurs w Fortunie, że tyszanie wygrają obie połowy, wynosi 6.

 

Swój pierwszy wyjazdowy mecz w roli trenera Odry zanotuje Mariusz Rumak. Debiut dla nowego szkoleniowca beniaminka z Opola był nieudany, bo przed tygodniem, w piątkowy wieczór, niebiesko-czerwoni ulegli przy Oleskiej Ruchowi Chorzów 0:3. Dzień później trener Rumak gościł osobiście w Katowicach na derbach dwóch GKS-ów, które zakończyły się wygraną tyszan  2:1. Było to pierwsze zwycięstwo GKS-u Tychy w stolicy województwa śląskiego od 40 lat.

 

Jesienią przy Oleskiej padł wynik 1:0 dla opolan. Jedynego gola strzelił Gabriel Nowak. Jak się okazało, było to ostatnie dotąd domowe zwycięstwo Odry. Kurs w Fortunie na przedział bramek 0-1, wynosi 3.1.

 

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole

Zobacz również1 liga na Facebooku