Zapowiedź: GKS Tychy – Miedź Legnica

2018-05-04 11:34:00
To będzie starcie na szczycie Nice 1 Liga. W piątek na Stadionie Miejskim zagrają dwie najlepiej punktujące drużyny w tym roku. Tyszanie w dziewięciu spotkaniach zgromadzili 20 punktów. Miedź ma o jedno oczko więcej. Podopieczni Dominika Nowaka w 2018 roku jeszcze nie przegrali.

Gdyby zrobić ligową tabelę, która obejmowałaby tylko mecze rozegrane w 2018 roku, to liderem będzie Miedź Legnica (21 punktów w 9 meczach), a na drugim miejscu będzie GKS Tychy (20 punktów w 9 meczach). Zatem nie ma wątpliwości, że w piątek w Tychach zmierzą się ze sobą dwie najlepsze i najrówniej punktujące drużyny Nice 1 Ligi w 2018 roku! – Rzeczywiście, będzie to mecz drużyn, które bardzo dobrze spisują się w wiosną i równo punktują. Mamy swój plan na to spotkanie i chcemy powalczyć o kolejne punkty, które przybliżą nas do upragnionego celu – mówi trener Nowak. Po wygranej 6:1 z Ruchem Chorzów morale w legnickim zespole są wysokie, a rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie tradycyjnie bardzo duża. – Niezależnie kto wyjdzie w podstawowej jedenastce, wiem że da z siebie wszystko – dodaje trener Miedzi.

 

Miedź jest na najlepszej drodze do Ekstraklasy. W Legnicy o awansie mówi się już od kilku lat, ale teraz podopieczni Dominika Nowaka są bardzo blisko realizacji celu. Lider Nice1Liga w tym sezonie przegrał zaledwie cztery spotkania i ma pięć punktów przewagi nad drugim GKS Katowice. Kurs w Fortunie, że Miedź wygra obie połowy, wynosi 6.5.

 

Po słabej jesieni wiosną GKS spisuje się bardzo dobrze. W 9 dotychczasowych meczach tyszanie wywalczyli 20 punktów (6 wygranych, 2 remisy i 1 przegrana) i z 40 punktami zajmują w tabeli 9. miejsce (mają tylko 7 punktów straty do miejsca premiowanego awansem). Trenerem GKS od 10 października 2017 jest były szkoleniowiec Miedzi Ryszard Tarasiewicz, a w składzie tyszan nie brak nazwisk związanych w przeszłości z Legnicą. Jednym z liderów defensywy jest były obrońca Miedzi Daniel Tanżyna, groźny także w ofensywie przy stałych fragmentach gry, a w środku pola ważną rolę odgrywa defensywny pomocnik Keon Daniel. W ataku występuje wypożyczony z Miedzi Słowak Jakub Vojtus, choć akurat on w piątkowym meczu nie zagra.

 

Jesienią lepsza okazała się Miedź, a mecz zakończył się wynikiem 2:1. Kurs w Fortunie, że obie drużyny w piątek strzelą bramki, wynosi 1.84.

Autor: GKS Tychy/Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica