Zapowiedź: GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec

2018-03-30 21:19:00
Meczem GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec zakończymy 24. kolejkę Nice 1 Ligi.

Runda wiosenna rozpoczęła się dla piłkarzy trenera Jacka Paszulewicza bardzo dobrze. Najpierw GieKSa pokonała u siebie Raków Częstochowa, a dwa tygodnie później odniosła wyjazdowe zwycięstwo z Odrą Opole. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:1. Z kolei Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:1. Potem przyszła domowa porażka z Miedzią 0:2. W ostatnim meczu podopieczni Dariusza Dudka zremisowali z Puszczą Niepołomice 1:1.

 

GKS po 21 meczach zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Zagłębie ma rozegrane jedno spotkanie więcej i aktualnie ekipa trenera Dariusza Dudka jest na 9. pozycji, do GieKSy traci 3 oczka. Jednym z największych zagrożeń dla defensywy z Katowic będzie napastnik Szymon Lewicki. W trakcie bieżących rozgrywek strzelił 11 bramek i zmierza po koronę króla strzelców. Po drugiej stronie najskuteczniejszym strzelcem pozostaje Wojciech Kędziora z 9 bramkami. Kurs w Fortunie, że w sobotę zobaczymy dokładnie dwa gole wynosi 3.2. 

 

Z Zagłębiem Sosnowiec katowiczanie mają rachunki do wyrównania. W pierwszym starciu sezonu pomiędzy ekipami, GKS przegrał na wyjeździe 0:3. W sumie GieKSa nie wygrała z sosnowiczanami od 26 lat! Kurs w fortunie, że w sobotę GKS wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 1.54.

 

 

Autor: GKS Katowice, Fot. Zagłębie Sosnowiec