Zapowiedź: GKS Katowice – Podbeskidzie

2018-07-21 08:41:00
W pierwszym meczu sezonu 2018/2019, GKS Katowice zagra na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Poczatek meczu o 18:00.

GKS Katowice do nowego sezonu przystępuje po gruntownej przebudowie składu. W zespole jest aż trzynaście nowych nazwisk, w tym siedmiu graczy linii pomocy. Wśród wzmocnień m.in. zawodnicy z doświadczeniem gry w Ekstraklasie – Mariusz Pawełek oraz Grzegorz Piesio. Dołączyli także piłkarze dobrze znani z pierwszoligowych boisk – Wojciech Lisowski, Rafał Remisz, czy Damian Michalik, a także zawodnicy dla których nadchodzące rozgrywki będą debiutem na tym poziomie rywalizacji – Dominik Bronisławski oraz Daniel Rumin.

 

Trener Jacek Paszulewicz miał cztery tygodnie na zbudowanie drużyny przed meczem otwierającym sezon. Zespół trenował na własnych obiektach, by nowi gracze mogli szybko oswoić się z rolą gospodarza. – W drużynie jest dużo nowych twarzy, ale wierzę, że każdy kto przyszedł będzie dla nas wartościową opcją. Jesteśmy w stanie grać o trzy punkty w każdym spotkaniu. Wierzę, że stworzymy mocną grupę i będziemy straszyć każdego przeciwnika – mówi szkoleniowiec GieKSy. Kurs w Fortunie, że pierwszy gol padnie pomiędzy 1 a 27 minutą, wynosi 1.97.

 

W ekipie Podbeskidzia doszło do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem został Krzysztof Brede, a zespół zasili tacy zawodnicy jak Jakub Bąk, Przemysław Mystkowski czy Grzegorz Goncerz. Dla tego ostatniego, sobotni mecz będzie wyjątkowy. Grzegorz Goncerz blisko dekadę spędził w Gieksie, a swój pierwszy mecz w barwach nowego klubu, zagra właśnie przeciwko swoim niedawnym kolegom.

 

Przed nami trzynasty ligowy mecz pomiędzy zespołami z Katowic i Bielska-Białej. W poprzednich rozgrywkach GieKSa pokonywała Podbeskidzie dwukrotnie. W ostatnim meczu na Bukowej gospodarze wygrali 3:0, strzelając wszystkie gole w drugiej połowie spotkania. Kurs w Fortunie, że GieKSa w drugiej połowie strzeli dokładnie trzy bramki, wynosi 18.5.

Autor: GKS Katowice/Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie