Zapowiedź: GKS Katowice – Odra Opole

2018-09-19 09:05:00
GieKSa po dłuższej przerwie wraca na Bukową. W zaległym meczu 9. kolejki zmierzy się z Odrą Opole.

Ostatnie ligowe starcie na Bukowej odbyło się pod koniec sierpnia, gdy gospodarze grali GKS Jastrzębie. Teraz przed ekipą z Katowic maraton czterech meczów przed własną publicznością. Podopieczni Jacka Paszulewicza zaczną go w środę spotkaniem z Odrą, które rozpocznie się o godzinie 19:00. To zaległy mecz 9. kolejki Fortuna 1 Ligi, której zespoły nie mogły rozegrać w pierwotnym terminie z powodu powołań zawodników do młodzieżowych reprezentacji Polski.

 

Miesiąc temu – 18 sierpnia – „Gieksa” w świetnym stylu pokonała przed własną publicznością Wigry Suwałki. Skończyło się 2:0, mogło znacznie wyżej, ale wszystkim przy Bukowej ręce i tak same składały się do oklasków. To była pasja poparta jakością i widowiskowością. Z pewnością żaden z kibiców nie uwierzyłby, gdyby ktoś przepowiedział, co stanie się przez najbliższy miesiąc. Katowiczanie przegrali od tamtej pory wszystkie mecze, strzelając ledwie jednego gola (0:2 w Częstochowie, 0:1 w domowych derbach z Jastrzębiem, 1:2 w Chojnicach, 0:2 w Głogowie), co sprawiło, że w tabeli osunęli się na przedostatnie miejsce i wyprzedzają jedynie Niecieczę. To paradoks, że zdaniem niejednego obserwatora pierwszoligowych zmagań, są to dwa zespoły o najmocniejszych kadrach. Kurs w Fortunie, że GKS Katowice strzeli gola w obu połowach, wynosi 3.25.

 

Zespół trenera Mariusza Rumaka po dziewięciu meczach plasuje się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 14 punktów. W ostatnim spotkaniu Odra na własnym boisku pewnie pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 4:1. W bieżących rozgrywkach najlepszymi strzelcami naszego kolejnego rywala są Rafał Niziołek oraz Mariusz Rybicki, mający na swoim koncie po trzy gole. Odra to młody i niezwykle ambitny zespół, choć dotąd w sezonie 2018/2019 na wyjeździe nie wygrał, ulegając ekipom z Częstochowy (0:1) i Chojnic (1:4).

 

W poprzednich rozgrywkach GieKSa na własnym boisku zremisowała z Odrą 1:1. Natomiast starcie rundy wiosennej - rozegrane przy Oleskiej - skończylo się wygraną 2:1 katowiczan. Kurs w Fortunie na przedział goli w środowym meczu 2-3, wynosi 1.91. 

 

 

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Autor: GKS Katowice/Odra Opole, Fot. 400mm.pl