Zapowiedź: GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki

2018-07-21 09:00:00
3333. Tyle dni minie 21 lipca 2018 roku od ostatniego meczu GKS-u Jastrzębie na zapleczu ekstraklasy. Teraz GKS wraca na drugi szczebel rozgrywkowy w Polsce, a pierwszym rywalem będzie niedawny znajomy z Pucharu Polski, Wigry Suwałki.

W poprzednim sezonie Wigry zajęły najwyższą pozycję w historii klubu, kończąc rozgrywki na zapleczu ekstraklasy na 6. miejscu. Po udanym sezonie w Suwałkach doszło jednak do prawdziwej rewolucji. Artura Skowronka na stanowisku pierwszego trenera zajął Kamil Socha, który pracował wcześniej w Piaście Żmigród, a z zespołem pożegnało się aż 12 zawodników. W ich miejsce zostało ściągniętych 15 piłkarzy, a większość z nich to młodzi lub bardzo młodzi jeszcze gracze. Kurs w Fortunie, że Wigry wygrają w sobotę przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.98.

 

W przedsezonowych sparingach przebudowane Wigry prezentowały się bardzo przyzwoicie. Na sześć meczów zawodnicy Kamila Sochy wygrali trzy razy i trzykrotnie zremisowali, m.in. z Jagiellonią Białystok czy mistrzem Rumunii, CFR Cluj.

 

Po raz ostatni z zespołem z Podlasia GKS Jastrzębie mierzyło się jesienią 2016 roku w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. W pierwszym meczu, rozegranym w Jastrzębiu-Zdroju 1:2. Gola dla GKS-u zdobył Wojciech Caniboł, a dla Wigier trafili Kamil Zapolnik oraz aktualnie napastnik GKS-u, Kamil Adamek. W rewanżu padł remis 1:1 i ostatecznie ekipa z Górnego Śląska pożegnała się z rozgrywkami. Był to jednak jeden z większych sukcesów GKS-u Jastrzębie w XXI wieku. Kurs w Fortunie, że gospodarze strzelą dziś bramkę, wynosi 1.31.

Autor: GKS Jastrzębie, Fot. Wigry Suwałki