Zapowiedź: GKS Jastrzębie – Garbarnia Kraków

2018-09-15 00:34:00
Nadchodzący weekend to powrót rozgrywek Fortuna 1 Ligi po przerwie reprezentacyjnej. W sobotę, 15 września, w ramach 10. kolejki do Jastrzębia przyjedzie drużyna Garbarni Kraków.

Garbarnia to, podobnie jak GKS Jastrzębie, pierwszoligowy beniaminek. Zawodnicy obu drużyn bardzo dobrze pamiętają zeszłosezonowe starcia w II lidze. W obu meczach triumfowała Garbarnia – w maju tego roku w Krakowie wygrywając 3:1, a przy Harcerskiej krakowianie wygrali 2:1. Kurs w Fortunie, że w sobotę padną trzy gole, wynosi 3.8.

 

Zawodnicy GKS-u Jastrzębie w 8. kolejce przełamali passę bez zwycięstw przed własną publicznością, odnosząc pewne zwycięstwo (4:2) z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą, dzięki czemu zajmują szóste miejsce w tabeli, mając na swoim koncie dwanaście oczek. Ponadto są w dobrych nastrojach po sparingowym zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice (3:2). Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.4.

 

Goście nie wygrali żadnego ze swoich ostatnich pięciu meczów, ale w ostatniej kolejce zremisowali (1:1) na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa, urywając punkt liderowi tabeli. Zespół z Krakowa zajmuje jednak przedostatnie – siedemnaste miejsce, z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Sobotnich rywali dzieli więc aż 10 miejsc w tabeli, w dodatku jastrzębianie, w przeciwieństwie do Garbarni, mają jeszcze do rozegrania mecz 9. kolejki ze Stomilem Olsztyn.

Autor: GKS Jastrzębie, Fot. 400m.pl