Zapowiedź: GKS Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica

2018-09-01
W najbliższą sobotę, na stadion przy ul. Harcerskiej zawita 8. kolejka Fortuna 1 Ligi. Piłkarze GKS-u Jastrzębie podejmą spadkowicza z Lotto Ekstraklasy - zespół Bruk-Bet Termalica z Niecieczy.

Po derbowym zwycięstwie w Katowicach (1:0), GKS Jastrzębie ma na swoim koncie 9 punktów i zajmuje 11 miejsce w tabeli. Bruk-Bet Termalika swój ostatni mecz przegrała (0:1) z liderem, Rakowem Częstochowa. Gości nie można jednak lekceważyć – piłkarze „Słoni” bardzo dobrze pamiętają zeszłosezonowe występy w Lotto Ekstraklasie. Ponadto zawodnicy gości mają ogromne doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej – w sumie ponad 1000 rozegranych meczów, podczas gdy jastrzębianie zaledwie 23.

 

Zespół z Jastrzębia jest niepokonany od czterech meczów, natomiast ekipa z Niecieczy nie zdołała wygrać żadnego z ostatnich pięciu spotkań. Z jednej strony, taka sytuacja działa na zawodników motywująco, ale z drugiej, role faworytów i gospodarzy, które można przypisać jastrzębianom w nadchodzącym spotkaniu, nie są dla nich zbyt wygodne. Kurs w Fortunie, że GKS strzeli gola w obu połowach, wynosi 3.95.

 

Ostatni pojedynek GKS-u Jastrzębie z drużyną z Niecieczy (sezon 2009/2010 II ligi) zakończył się zwycięstwem „Słoni”  2:1. Kurs w Fortunie, że goście strzelą dokładnie dwie bramki, wynosi 3.55.

Autor: GKS Jastrzębie, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku