Zapowiedź: Garbarnia Kraków – Stal Mielec

2018-07-20 13:03:00
W piątek 20 lipca 2018 roku na krakowskim Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w 1. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia podejmować będzie Stal Mielec. Mecz klubów z bogatymi tradycjami transmitowany będzie na antenie telewizji Polsat Sport, a w historii Garbarni będzie to pierwsza telewizyjna transmisja ligowego spotkania Młodych Lwów.

Garbarnia Kraków wraca na zaplecze ekstraklasy po 44 latach przerwy. Zespół Mirosława Hajdo w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce, które uprawniało odo gry w barażach o 1 Ligę.

 

Tam zespół Garbarni spotkał się z Pogonią Siedlce. W pierwszym meczu padł remis 1:1, następnie w Siedlcach lepsi okazali się piłkarze z Krakowa, wygrywając 1:2. Kurs w Fortunie, że Garbarnia wygra przynajmniej jedną połowę w meczu ze Stalą, wynosi 1.87.

 

Stal Mielec poprzedni sezon na ósmej pozycji. Przed startem ligi w Mielcu doszło do zmiany trenera. Zbigniewa Smółkę zastąpił Artur Skowronek. Klub zasili między innymi Prokić, Kiełpin oraz Nowak. Kurs w Fortunie, że w Krakowie zobaczymy bramki obu drużyn to 1.71.

 

– Cieszę się, że pomimo perypetii transferowych i dużego zamieszania, udało mi się spędzić ten okres z drużyną. Nowy trener, nowe metody, dlatego nie chciałem, by to mnie ominęło. Czuję się dobrze przygotowany i czekam z niecierpliwością na pierwszy mecz. Cel to na pewno wygrana z Garbarnią, to jest najważniejsze. Chcemy wygrywać, a że cztery pierwsze mecze zagramy na wyjeździe to musimy się skupić podwójnie – powiedział Nowak.

 

Przed spotkaniem odbędzie się wręczenie zespołowi Garbarni okolicznościowych pucharów za awans do 1 Ligi. W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej uczyni to prezes Małopolskiego ZPN, redaktor Ryszard Niemiec, a w imieniu MZPN wiceprezes tegoż gremium, Zbigniew Lach.

 

 

Autor: 1liga.org/Garbarnia/Stal, Fot. Stal Mielec