Zapowiedź: Garbarnia Kraków – Raków

2018-09-09
W niedzielę 9 września 2018 roku o godzinie 12:30 w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi Garbarnia zmierzy się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z Rakowem Częstochowa

Oba zespoły znajdują się na przeciwległych biegunach pierwszoligowej tabeli, Raków z 19 punktami zajmuje miejsce pierwsze, Garbarnia zaś – z zaledwie pięcioma „oczkami” – ostatnie. Z tej choćby racji faworytem niedzielnych zawodów są częstochowianie.

 

Częstochowianie bez względu na wynik najbliższej konfrontacji pozostaną na fotelu lidera tabeli Fortuna 1 Ligi. Czerwono-niebiescy mają za sobą pięć meczów, w których wygrali (nie tracąc przy tym bramki). Na Limanowskiego nikt jednak nie dopisuje sobie punktów przed tym pojedynkiem. - Najgorzej jest wyjść na boisko z przekonaniem, że mamy już zwycięstwo w kieszeni. Garbarnia zamyka stawkę drużyn na zapleczu Ekstraklasy, dlatego będzie chciała odzyskać zaufanie kibiców. Spodziewamy się, że rywal będzie bardzo zdeterminowany. Nie lekceważymy krakowian, ale też mamy świadomość swojej wartości. Osobiście jestem w tym klubie "kilka" lat, ale tak dobrej serii nie pamiętam. Chcemy, aby ona trwała jak najdłużej - mówi obrońca Łukasz Góra. Kurs w Fortunie, że Raków wygra obie połowy, wynosi 4.2.

 

Na cztery mecze z Rakowem w Krakowie Garbarnia wygrała wszystkie. Dwukrotnie po 1:0, raz 5:1 i raz 6:0. Kurs w Fortunie, że w niedzielnym meczu obie ekipy strzelą bramkę, wynosi 1.86.

 

W celu uzupełnienia tych statystyk dodajmy, że Garbarnia i Raków rozegrały jeszcze dwa spotkania na szczeblu III Ligi w sezonie 1972/73, w Częstochowie Brązowi pokonali rywali 2:0, a w meczu kończącym tenże sezon, który zakończył się awansem Garbarni do II Ligi – Młode Lwy na stadionie krakowskiej Korony wygrały 6:1. W 1967 roku w ćwierćfinale Pucharu Polski Raków zremisował po dogrywce z Garbarnią 1:1, ale okazał się lepszy w egzekwowaniu rzutów karnych (4:2) i dotarł aż do finału tejże edycji PP, w którym przegrał – również po dogrywce – 0:2 z krakowską Wisłą.

 

Spotkanie 9. kolejki Fortuna 1 Ligi na żywo pokaże telewizja Polsat Sport. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi punktualnie o godzinie 12.30.

 

Autor: Garbarnia Kraków/Raków Częstochowa, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku