Zapowiedź: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce

2018-06-09 09:48:00
Pierwszy mecz barażowy o prawo gry na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2018-19 zostanie rozegrany na obiekcie Garbarni w Krakowie.

Garbarze to beniaminek II ligi, który wiosną osiągnął optymalną formę. Piłkarze Mirosława Hajdy zaczęli od falstartu w postaci dwóch porażek, jednak później było tylko dobrze lub znakomicie. W 13 ostatnich meczach krakowianie zanotowali dziesięć zwycięstw i trzy remisy. Brązowi w trakcie pewnego pochodu znaleźli sposób na przyszłosezonowych beniaminków (GKS 1962 Jastrzębie i ŁKS Łódź), a także niedawnych spadkowiczów (MKS Kluczbork, Wisłę Puławy i Znicz Pruszków). Garbarnia nie przegrała od 30 marca.

 

Pogoń sezon zakończyła na 15. miejscu w tabeli Nice 1 Ligi. W zakończonym przed tygodniem sezonie, ekipa z Siedlce zanotowała 9 zwycięstw, 11 remisów i 14 porażek. Najlepszy strzelec zespołu to Adrian Paluchowski, który do siatki rywali trafił 10 razy.

 

Najlepszym strzelcem Garbarni jest doświadczony Tomasz Ogar, który zdobył 11 bramek. W przeszłości rywalizował z Pogonią jako piłkarz Okocimskiego KS Brzesko. Ważnym ogniwem Brązowych jest również Krzysztof Kalemba. 31-letni kapitan jest specjalistą od wykonywania jedenastek, których nie zwykł marnować. 

 

Warto wspomnieć jeszcze o dwóch nazwiskach: Michała Kitlińskiego (jeden oficjalny mecz w pierwszej drużynie Pogoni w sezonie 2014-15) oraz Serhija Krykuna, który był sprawdzany przez siedlecki klub, ale nie zakotwiczył w nim.

 

Dotychczasowa historia spotkań obu drużyn zamknęła się w ośmiu spotkaniach. Trzy razy zwyciężała Pogoń, czterokrotnie lepsza była Garbarnia. Raz odnotowano remis. Bramki: 19:11 na korzyść krakowian.

 

Początek spotkania w Krakowie w sobotę o godzinie 17:00.

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce