Zapowiedź: Garbarnia Kraków – Bytovia Bytów

2018-08-05 02:15:00
W niedzielę 5 sierpnia w meczu 3 kolejki Fortuna 1 Ligi Garbarnia podejmie na Stadionie im. Henryka Reymana Miejski Klub Sportowy Bytovię Bytów. Będzie to pierwsze w historii boiskowe starcie Młodych Lwów z zespołem z Bytowa.

Garbarnia nie najlepiej zaczęła obecny sezon. Zawodnicy trenera Mirosława Hajdo przegrali pierwsze spotkanie ze Stalą Mielec 0:2 i zremisowali w drugiej kolejce z Wartą Poznań 1:1. Garbarnia nie ma zbyt wielu zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem. Najwięcej meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał oczywiście Marcin Cabaj, który może pochwalić się aż 162 występami. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę wynosi 1.77

 

– W Garbarni gra mój kolega z boiska Marcin Cabaj, który jest nawet starszy ode mnie o rok, a wciąż kopie piłkę. Kilkanaście lat temu miałem okazję grać przeciwko niemu w meczu ekstraklasy i wtedy to on zgarnął 3 punkty. Mam nadzieję jednak, że jutro nie powtórzy się sytuacja sprzed lat i tym razem to drużyna Marcina będzie musiała przełknąć gorycz porażki – powiedział trener bramkarzy Michał Chamera.

 

Bytovia udanie rozpoczęła sezon. W pierwszej kolejce wygrała z faworyzowaną Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:1, w drugiej natomiast bezbramkowo zremisowała ze Stomilem Olsztyn. Kurs w Fortunie, że goście wygrają przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.87.

Autor: Bytovia Bytów, Fot. 400mm.pl