Zapowiedź: Drutex-Bytovia – Wigry Suwałki

2018-05-12
W Bytowie o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie Drutex-Bytovii Bytów z Wigrami Suwałki.

Spotkania z Wigrami Suwałki zawsze były bardzo wyrównane. Do tej pory w 7 spotkaniach aż 5 razy padał wynik remisowy. Pozostałe dwa mecze kończyły się kolejno wygraną Wigier i Drutex-Bytovii. Kurs w Fortunie, że pierwsza połowa meczu zakończy się remisem, wynosi 1.89.

 

Wigry to na wiosnę jedna z czołowych drużyn. Nikt jednak z ekspertów nie spodziewał się, że podopieczni Artura Skowronka złapią taką formę i dołączą do stawki, która realnie walczy o awans do Lotto Ekstraklasy. W 2018 roku Wigry wygrały sześć razy, dwukrotnie zremisowały i cztery razy przegrały.

 

W ostatnim czasie biało-niebiescy zanotowali jednak słabszą serię. Dwukrotnie przegrali wysoko, bo 3:0 z Chojniczanką Chojnice i Stalą Mielec. W środę z kolei na własnym boisku zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów. Przed tygodniem w zespole z Suwałk zadebiutował 15-letni Jakub Świątek, co uczyniło go najmłodszym zawodnikiem w historii pierwszej ligi.

 

Na pewno sporo uwagi należy poświęcić Patrykowi Klimali, który jest czołową postacią klubu z Suwałk i zdobył już 10 bramek. Wigry jednak z drużyn z czołówki Nice 1 Ligi strzelają najmniej bramek, bo mają ich na swoim koncie 31. Z kolei w ekipie "Czarnych Wilków" najskuteczniejszym strzelcem jest Janusz Surdykowski. Do tej pory napastnik zdobył dziewięć goli.

 

Dla Drutex-Bytovii sobotni mecz będzie kolejną okazją do tego, aby zbliżyć się do 10 miejsca tabeli. W szczególności, że w ostatnich spotkaniach „Czarne Wilki” prezentowały się naprawdę solidnie – tym bardziej na własnym stadionie, gdzie podopieczni Adriana Stawskiego wygrali w ostatnim miesiącu z Górnikiem Łęczna, Rakowem Częstochowa, GKS Tychy i Odrą Opole.

 

W ostatnim meczu obu ekip padł remis 2:2. W 90. minucie wyrównującego gola dla Wigier zdobył z rzutu karnego Iorga. Kurs w Fortunie, że dziś padnie gol po 76. minucie, wynosi 2.33.

Autor: Drutex-Bytovia, Fot. Wigry Suwałki

Zobacz również1 liga na Facebooku