Zapowiedź: Drutex-Bytovia – Odra Opole

2018-05-04 10:53:00
Spotkanie Drutex-Bytovii Bytów z Odrą Opole rozpocznie 29. kolejkę Nice 1 Ligi. Początek meczu o 18:00.

Drutex-Bytovia w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyła dziesięć punktów. Na taki wynik złożyły się wygrane z Górnikiem Łęczna, Rakowem Częstochowa, GKS-em Tychy i ostatni remis z wiceliderem Nice 1 Ligi – GKS Katowice. Dziesięć kolejnych meczów bez wygranej – tak złej serii Odra jeszcze w XXI wieku nie miała, tak złej serii pewnie nie pamiętają nawet starsi stażem kibice. Kurs w Fortunie, że dziś beniaminek wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.95.


– Zespół pierwszego dnia każdego kolejnego mikrocyklu wychodzi na trening z pełną determinacją, nie wykazując zniechęcenia, braku radości. To godne podziwu i chcę to podkreślić. Ta drużyna jest bardzo zdeterminowana. Trzy ostatnie mecze pokazały tę niesamowitą determinację, ale zawsze czegoś nam brakowało – mówi Mirosław Smyła, trener beniaminka.

 

Piątkowy mecz będzie czwartym w historii starciem tych drużyn. Jeszcze w II lidze Drutex-Bytovia na własnym stadionie wygrała 2:1, a później na wyjeździe zremisowała 1:1. Jesienią lepszy okazał się beniaminek z Opola. Po bramce Szymona Skrzypczaka, Odra wygrała 1:0. Kurs w Fortunie, że dziś dokładna liczba goli wyniesie 1, to 3.8.

 

Autor: Drutex-Bytovia/Odra Opole, Fot. Odra Opole