Zapowiedź: Drutex-Bytovia – Górnik Łęczna

2018-04-11
Środowy mecz z Górnikiem Łęczna jest dla Drutex-Bytovii niezwykle ważny. Rywale tracą do „Czarnych Wilków” pięć punktów i znajdują się w strefie spadkowej. W przypadku zwycięstwa bytowiacy oddalą się od miejsc zagrożonych spadkiem.

W Górniku przed dwoma kolejkami doszło do zmiany. Sławomira Nazaruka zastąpił Bogusław Baniak, a drużyna pod jego wodzą zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn i 0:0 z Podbeskidziem Bielsko Biała. W rundzie jesiennej bytowiacy w Łęcznej zremisowali 1:1. Wówczas trenerem był dobrze znany w Bytowie Tomasz Kafarski. Kurs w Fortunie, że dziś oba zespoły strzelą bramki wynosi 1.77

 

Górnicy w obecnym sezonie strzelają bardzo mało bramek. „Zielono-Czarni” mają na swoim koncie zaledwie 17 strzelonych goli, a 31 straconych. Wysokie porażki przydarzały się jednak Górnikowi w rundzie jesiennej. Wiosną drużyna, co prawda także przegrywała, ale nie traciła tylu goli. Problemem Górnika są mecze wyjazdowe. Spośród 12 spotkań na wyjeździe, piłkarze z Łęcznej wygrali tylko raz i strzelili zaledwie sześć bramek. Kurs w Fortunie na przedział bramek gości 0-1 wynosi 1.34.

 

Z kolei Drutex-Bytovia z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Podkreślał to też na pomeczowej konferencji prasowej trener Miedzi Legnica Dominik Nowak. W sobotnim meczu po przerwie „Czarne Wilki” dominowały na boisku, jednak zabrakło skuteczności pod bramką lidera Nice 1 Ligi.

 

Autor: Drutex-Bytovia, Fot. Górnik Łęczna

Zobacz również1 liga na Facebooku