Zapowiedź: Drutex-Bytovia – Chrobry Głogów

2018-05-26
Meczem z Chrobrym Głogów, Drutex-Bytovia zakończy zmagania na własnym stadionie w sezonie 2017/2018. Bytowiacy w poprzedniej kolejce zapewnili sobie stuprocentowe utrzymanie. W podobnej sytuacji znajduje się Chrobry Głogów.

Chrobry w ostatnim czasie znacznie obniżył loty. W ostatnich pięciu spotkaniach zdobył tylko dwa punkty (remis z Wigrami Suwałki i Odrą Opole). Podopieczni Grzegorza Nicińskiego jeszcze jakiś czas temu liczyli się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy, ale ostatnia słabsza forma spowodowała, że Chrobry spadł na 9 miejsce i ma na swoim koncie 45 punkty.

 

Bytowiacy w ostatniej kolejce zremisowali 2:2 ze Stalą Mielec po bardzo dobrej końcówce. Zawodnicy Adriana Stawskiego przegrywali 0:2, aby najpierw zdobyć kontaktową bramkę za sprawą Łukasza Wróbla, a następnie wyrównać po strzale głową Michała Rzuchowskiego. Taki wynik pozwolił „Czarnym Wilkom” na uniknięcie spadku. Kurs w Fortunie, że gospodarze strzelą bramki w obu połowach, wynosi 3.5.

 

Nie można jednak zapominać o problemach, które dotknęły klub w tym tygodniu. W poniedziałek firma Drutex poinformowała, że wycofuje się ze sponsorowania drużyny. W związku z tym pod znakiem zapytania stanęła gra klubu w przyszłym sezonie w Nice 1 Lidze. Sztab szkoleniowy i piłkarze zaznaczają jednak, że to nie będzie miało wpływu na formę w ostatnich dwóch spotkaniach w sezonie 2017/2018.

 

W poprzednim spotkaniu obu zespołów padł bezbramkowy remis. Kurs w Fortunie, że w niedzielę w Bytowie spotkanie zakończy się bez remisu, wynosi 1.72.

 

Autor: Drutex-Bytovia, Fot. Chrobry Głogów

Zobacz również1 liga na Facebooku