Zapowiedź: Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec

2018-05-05 02:01:00
W sobotę pojedynek najlepszych strzelców Nice 1 Ligi - Mateusza Machaja i Szymona Lewickiego. Przynajmniej w teorii, bo ostatnio piłkarze mający łącznie 26 bramek na koncie nie grali. Nie wiadomo więc czy bezpośrednio do niego dojdzie na boisku, jeśli nie, to mecz Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec i tak zapowiada się ciekawie. Interesująco jest w samej tabeli.

Obie drużyny dzieli w tabeli tylko punkt. Chrobry szósty, Zagłębie siódme. Po raz pierwszy od kilku tygodni głogowianie mocno muszą zawalczyć o to, aby nie wypaść nie tyle z najlepszej szóstki, co siódemki. Przez jakiś czas ta granica była grubsza, ale stopniała po jednym punkcie w trzech ostatnich meczach.

 

Podobna sytuacja miała miejsce przed 25 kolejką. Najgorszym scenariuszem dla siódmego Chrobrego był spadek na dziesiąte miejsce, lecz zespół stanął na wysokości zadania i przekonująco pokonał Puszczę Niepołomice (3:1).

 

Pod względem tej formy Zagłębie ma przewagę. Wydaje się być w dobrej dyspozycji, bo w minionych pięciu spotkaniach uzyskało sporo - dwanaście punktów. Na dalszy plan zszedł najlepszy strzelec drużyny Szymon Lewicki, lecz nie jest to kłopot. Przed kilkoma dniami Zagłębie pokonało Stal Mielec 3:1, a wszystkie gole zdobył doświadczony Tomasz Nowak. Kurs w Fortunie, że w sobotę Zagłębie strzeli trzy bramki, wynosi 6.1.

 

Jednak zwłaszcza w tym sezonie trudno kierować się formą czy liczbami, a wynik niemal zawsze to sprawa otwarta. Pamiętamy też mecz z Zagłębiem z końcówki ubiegłego sezonu. W przedostatniej kolejce Zagłębie przyjechało do Głogowa jako wicelider, przegrało 0:1 i tym właściwie pożegnało się z marzeniami o awansie do Ekstraklasy.

 

Jesienią w pojedynku pomiędzy obiema ekipami górą był zespół Zagłębia Trafienia Szymona Lewickiego i Wojciecha Łuczaka dało zwycięstwo 2:1. Jedną bramkę z rzutu karnego dla gości strzelił Przemysław Stolc. Kurs w Fortunie, że tym razem to Chrobry wygra 2:1, wynosi 8.1.

 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów