Zapowiedź: Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn

2018-09-28 09:07:00
Piątkowe starcie Chrobrego Głogów ze Stomilem Olsztyn rozpocznie 12. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Początek meczu o 18:00.

Obie drużyny między sobą zamykały poprzedni sezon. Mecz w Głogowie był wtedy kluczowy dla Stomilu, który walczył w nim o utrzymanie i wygrywając 1:0 ostatecznie je wywalczył. Kurs w Fortunie, że dziś będzie taki sam wynik, wynosi 8. Minęło kilka miesięcy i wracamy z tym samym spotkaniem na Wita Stwosza, choć ciężar gatunkowy jest już mniejszy i na obie strony rozkłada się bardziej równomiernie.

 

W lepszej sytuacji są głogowianie, bo zajmują dziesiąte miejsce. Stomil jest czternasty z pięciopunktową stratą, ale i meczem zaległym. Tu wciąż wszystko jest bardzo na styku i mieliśmy tego dowód przed kilkoma dniami. Gdyby Chrobry nie wyszedł z opresji i nie pokonał Termaliki, byłby na 13 pozycji z ledwo trzema punktami przewagi nad outsiderem. A obecnie ma ich siedem, czyli spora różnica na korzyść znacznego komfortu.

 

Niska pozycja Stomilu może być nieco zakłamana. Co prawda zespół nie tylko od poprzedniego sezonu jest w dolnej połówce tabeli, ale w związku z wymianą murawy na swoim stadionie, większość spotkań rozegrał na wyjeździe. Nie do końca temu sprostał, bo choć w pierwszych tygodniach dwukrotnie wygrał, w kolejnych wpadł w kryzys, ponosząc pięć porażek z rzędu. Zmienił to powrót do siebie (2:1 z Odrą Opole w ostatniej kolejce) i pucharowy wyjazd do Wejherowa (3:1). Podbudowany tymi zwycięstwami przystąpi do rywalizacji w Głogowie. Kurs w Fortunie, że goście wygrają przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.88.

 

Będzie to dziewiąte spotkanie obu ekip. Trzykrotnie wygrywał Chrobry, raz padł remis, a cztery razy zwyciężał Stomil.

 

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Liga możesz obstawiać na www.efortuna.pl

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Autor: Chrobry Głógów, Fot. 400mm.pl