Zapowiedź: Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn

2018-06-03 09:33:00
Walczący o utrzymanie w Nice 1 Lidze Stomil Olsztyn, zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Piłkarze Chrobrego zdobywają ostatnio sporo bramek. Problem w tym, że trzy gole w meczach ze Stalą Mielec i Drutex-Bytovią Bytów dały tylko jeden punkt. Ta ilość w ofensywie w połączeniu z sytuacją rywali może zapowiadać dobry i emocjonujący mecz. Stomil zajmuje obecnie piętnaste, barażowe miejsce (drugoligowym przeciwnikiem w barażu będzie Garbarnia Kraków) i - mając tuż za sobą Górnika Łęczna - musi je obronić. Remis może nic nie dać, całe trzy - utrzymanie tej lokaty, a przy dodatkowemu szczęściu awans na ostatnie bezpieczne miejsce. Kurs w Fortunie, że Stomil i Chrobry strzelą bramki w pierwszej i drugiej połowie, wynosi 14.5.

 

Stomil notuje ostatnio dobry dla siebie czas. W pewnym momencie zajmował przedostatnią pozycję, ale gdy zrobiło się bardzo niebezpiecznie, zebrał się w sobie i zaczął punktować. W kryzysowych momentach przydaje się charakter. Ten często najlepiej okazują piłkarze mocno związani z klubem i miastem. Takim jest 35-letni Grzegorz Lech, którego dwie bramki w ostatnich dwóch spotkaniach bardzo pomogły Stomilowi. Takiego należy spodziewać się Stomilu w Głogowie - zawziętego i zmotywowanego, a taki rywal to naprawdę dobra szansa dla Chrobrego, by chociaż na samym finiszu zwyciężyć i dobrze zakończyć ten dobry mimo wszystko sezon. 

 

W poprzednim spotkaniu obu ekip padł wynik 1:2 dla Chrobrego. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę, wynosi 1.76.

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów